Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā viesojas Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs


Bauskā viesojas Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs2019.01.16 Komentāri (0) Bauskā viesojas Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs

Vakar, 15. janvārī, Bauskas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa, sporta centra „Mēmele” sporta darba organizators Inga Ūbele un sporta centra Saimniecības pārzinis Rimants Velmunskis tikās ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu Kasparu Gorkšu, lai pārrunātu iespējamo sadarbību futbola attīstībā novadā.

LFF prezidents viesojās Bauskā, lai uzklausītu pašvaldības vīziju par futbola attīstību novadā un sniegtu informāciju, kā efektīvi izmantot LFF atbalstu. LFF prezidents piedāvā iesaistīties projektos, kuri paredz līdzfinansējumu futbola inventāra iegādei, treneru apmācībām, atbalstu futbola infrastruktūras sakārtošanā un atjaunošanā, konsultācijas futbola laukumu uzturēšanā un kopšanā. 

„Bauska līdz šim nav izmantojusi iespēju ilgtermiņa sadarbības koncepcijai – projekta īstenošana. Izstrādājot projektus, var panākt papildus finansējuma piešķiršanu futbola attīstībai Bauskas novadā. Vēlamies, lai ikdienā starp federāciju un pašvaldību veidojas  dialogs. Abām pusēm sadarbojoties, mēs veicinātu futbola attīstību Bauskā bērnu un jauniešu vidū, kā arī pieaugušo amatieru līmenī,” tā K. Gorkšs.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks interesējās par pieredzes apmaiņas braucieniem uz sadraudzības pilsētām un LFF prezidentam vaicāja, kā bērnus vēl vairāk pievērst futbolam. K. Gorkšs atbildēja, ka rīkojot futbola turnīrus ārpus Latvijas robežām, vietējiem speciālistiem, treneriem un pašiem bērniem, ir lieliska iespēja novērtēt situāciju citviet pasaulē un salīdzināt to ar pašmāju apstākļiem. Tāpat, prezidents uzsvēra, ka lielu lomu, lai bērni paliktu futbolā un sportā kopumā, spēlē treneri, kuriem jāprot bērnos rast interesi par sportu jau agrā vecumā.

BJSS direktore Biruta Grantiņa interesējās par LFF prezidenta vīziju, kā federācija varētu atbalstīt infrastruktūras attīstību Bauskas novadā, uz ko K. Gorkšs atbildēja: „Federācija var sniegt konsultācijas dabīgā futbola laukuma uzturēšanā, mākslīgā seguma laukuma izbūvē. Projektu ietvaros LFF investīcijas mazā futbola laukuma izbūvei var sasniegt 60 tūkstošus eiro, lielā futbola laukuma – līdz pat 300 tūkstošiem.” 

B.Grantiņa uzteica BJSS sadarbību ar LFF pērn, kad no LFF tika saņemts futbola inventārs un pārrunātas dažādas nākotnes sadarbības iespējas.

SC „Mēmele” speciālisti interesējās par jau esošo futbola segumu kopšanu, tiesnešu piesaisti sacensībām novadā un pašmāju speciālistu apmācībām. I. Ūbele informēja, ka vasaras sezonā Bauskas futbola stadionā notiek jauniešu un meiteņu futbola izlašu nometnes, bet, lai uzņemtu viesus un nometņu dalībniekus vēl augstākā līmenī, ir nepieciešami uzlabojumi. R. Velmunskis piebilda, ka Bauskas stadionā ir nepieciešams paplašināt ģērbtuves un dušas. LFF prezidents neslēpa, ka tiesnešu darbs Latvijā kopumā ir jāuzlabo un jaunu speciālistu piesaiste un apmācība ir nepieciešama visu līmeņu sacensībās.

Tikšanās nobeigumā pašvaldības pārstāvji un LFF prezidents runāja par sporta skolu sistēmu, jauno treneru sagatavošanu un citām aktualitātēm sportā kopumā.

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas