Pirmdiena, 06. Decembris, 2021. Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā viesojas labklājības ministre


Bauskā viesojas labklājības ministre2020.01.28 Komentāri (0) Bauskā viesojas labklājības ministre

Pirmdien, 27.janvārī, Latvijas Republikas labklājības ministre Ramona Petraviča Bauskā tikās ar Sociālā dienesta pārstāvjiem, Bauskas novada pašvaldības vadību un novada jauniešiem.

 

Sociālajā dienestā ministri sagaidīja Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, vietnieks Voldemārs Čačs, izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska ar kolēģiem.

 

 

 

Sarunas ievadā ministre klātesošos iepazīstināja ar šī gada prioritātēm. Plānota bāriņtiesas reforma, lai tās funkcijas nedublētos ar Sociālā dienesta funkcijām. Drīzumā tiks uzsākts darbs pie sociālo pakalpojumu groza izstrādes, kas būtu obligāti nodrošināms pašvaldībās dažādiem sociālajiem riskiem pakļautām iedzīvotāju grupām. Turpinās darbs, lai mazinātu bērnunamos mītošo bērnu skaitu un liels izaicinājums būs lēmuma pieņemšana par asistenta pakalpojuma personām ar invaliditāti izmaiņām. Ministre uzskata, ka Labklājības ministrijai piešķirtais finansējums ir jāiztērē efektīvāk kā citus gadus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sociālā dienesta vadītāja ministrei vaicāja par iespējām uzlabot situāciju nozarē. Sociālā dienesta pārstāvji uzsvēra šajā jomā esošo birokrātiju, kas traucē darbā ar cilvēkiem. Tika aktualizēti jautājumi par vides pielāgošanu cilvēkiem ar kustību traucējumiem daudzdzīvokļu ēkās.

Ministre, atbildot uz jautājumiem, secināja, ka primārais ir cilvēks – jāpalielina atalgojums un jomas prestižs. Ministre neslēpa, ka viņas mērķgrupa ir pensionāri un pensijas palielināšana.

Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska ministrei uzteica iestādes lielisko kolektīvu, veiksmīgu sadarbību ar citām novada un valsts iestādēm, kā arī uzteica jaunos speciālistus un kolēģu iesaisti pilotprojektos. „Bauskas novadā Sociālā dienesta pakalpojumi ir pieprasīti. Resursi ir ierobežoti, bet mēs visu veiksmīgi un ar smagu darbu līdzsvarojam un rezultāts, manuprāt, ir labs,” pozitīvi noskaņota izteicās D. Romanovska.

 

Tiekoties ar jauniešiem un Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāju Māru Bauvari, ministrei tika uzdoti ļoti daudz jautājumu.

Jaunieši vaicāja ministrei par lielo valsts iedzīvotāju skaitu, kuri ir uz nabadzības sliekšņa, kāpēc jāpalielina pensionēšanās vecums, par deinstitucionalizācijas projektiem, par alkohola akcīzes palielināšanu, labklājības uzlabošanu valstī, ārzemēs strādājošo latviešu atgriešanos dzimtenē, azartspēļu sērgu Latvijā, par ministres nākotnes plāniem un citām aktualitātēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas