Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā vidējās paaudzes un senioru deju kopas cīnīsies par "Bigas krūzi"


Bauskā vidējās paaudzes un senioru deju kopas cīnīsies par 2016.01.16 Komentāri (0) Bauskā vidējās paaudzes un senioru deju kopas cīnīsies par "Bigas krūzi"

Konkurss “Bigas krūze” ir jauna tradīcija, kas iedibināta 2015.gadā, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, ikdienā mīļi sauktu par Bigu.

Tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70. gados iestudētās latviešu tautas dejas.

Katrs kolektīvs sadancī izdejos divas dejas – vienu no latviešu deju zelta fonda un otru deju pēc izvēles. Zelta fonda dejas sniegumu vērtēs profesionāla žūrija: XV Deju svētku goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfs un deju pedagogs, Deju svētku virsvadītājs, Tautas deju ansambļa "Vektors" mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins un bijušā Valsts deju ansambļa "Daile" baleta mākslinieks, Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa "Dancis” horeogrāfs, baletmeistars un repetitors Egīls Polis.

Pērn pasākumā piedalījās 11 deju kopas, bet šogad pieteicās vairāk kolektīvu. Konkursā tika apstiprinātas tās 14 deju kopas, kas paguva savu dalību pieteikt pirmās, stāsta konkursa organizatore un deju kopas “Biguļi” vadītāja Santa Zemīte.

Viņa atklāj, ka uz Bauskas Kultūras centra skatuves sestdien dejos kolektīvi no Rīgas, Stopiņu novada, Aizkraukles, Rundāles novada, Jelgavas un Tukuma novada. Uzstāsies arī baušķenieki.

Dejisku priekšnesumu būs sagatavojuši pērnā gada laureāti Īslīces kultūras nama deju kolektīvs “Līdums”. Viņi šī gada uzvarētājiem pasniegs ceļojošo deviņus kilogramus smago tērauda krūzi.

Latvijas mēroga vidējās un senioru paaudzes dejotāju konkurss “Bigas krūze” ir izveidojies par tradīciju. Tas ik gadu notiks janvāra trešajā sestdienā Bauskā. 

Iedzīvotāji aicināti sestdien, 16.janvārī, plkst.16 doties uz kultūras centru baudīt bezmaksas deju koncertu.

Zane Gorškova
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas