Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā un pagastos demonstrēs filmu “Paradīze 89”


Bauskā un pagastos demonstrēs filmu “Paradīze 89”2018.03.16 Komentāri (0) Bauskā un pagastos demonstrēs filmu “Paradīze 89”

Bauskas Kultūras centrā 16. martā plkst. 19.00 tiks demonstrēta filma “Paradīze 89”.

Filma visai ģimenei – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.

Ir 1989. gada augusts. Māsas Paula un Laura, saukta Laurēns, vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā tas ir – būt pieaugušām. Maija uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu, bet Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Domājot, ka situācija izvērtīsies par labu visiem, ja Latvija atgūs brīvību, Paula nolemj rīkoties un dodas uz Baltijas ceļu. Viņa cer, ka māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un vairs dienām un naktīm nerausies Tautas frontes darbos, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma padomju armijā, bet viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Kad televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, likteņa varā atstātās meitenes gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva.

Scenārija autore un režisore: Madara Dišlere;

Operators: Gints Bērziņš;
Mākslinieks: Aivars Žukovskis;
Montāžas režisore: Heike Parplies;
Lomās: Magda Lote Auziņa (Paula), Marta Ģertrūde Auzāne (Maija), Līva Ločmele (Laurēns), Evelīna Ozola (Linda), Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts, Guna Zariņa;
Producentes: Aija Bērziņa, Alise Ģelze.

Filma “Paradīze 89” tiks demonstrēta arī citviet novadā:

  • 17. martā Mežotnē;
  • 21. martā Dāviņos;
  • 23. martā Vecsaulē;
  • 25. martā Uzvara;
  • 5. aprīlī  Codē;
  • 6. aprīlī Grenctālē.

Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
Tālr.: 29795463, 63923291
www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas