Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā un Bērzkalnos notiks Zemessardzes mācības "NAMEJS"


Bauskā un Bērzkalnos notiks Zemessardzes mācības 2019.09.10 Komentāri (0) Bauskā un Bērzkalnos notiks Zemessardzes mācības "NAMEJS"

Saskaņā ar 2019.gada apmācību plānu, Nacionālie bruņotie spēki, rudenī visā Latvijas teritorijā organizē ikgadējās mācības “NAMEJS”. Šo mācību ietvaros, Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 53.kājnieku bataljons organizē mācības savā atbilstības teritorijā  “ZOBENS 2019”.

Mācību “ZOBENS 2019” mērķis ir trenēt Zemessardzes bataljona spēju darboties krīzes un valsts apdraudējuma gadījumos, kā arī spēju sadarboties ar citām iestādēm, valsts un pašvaldības struktūrām.

Mācību “ZOBENS 2019” aktīvās fāzes norises laiks ir noteikts no 2019.gada 13. – 15. septembrim.

 

 

Mācību laikā, no 2019.gada 14. - 15.septembrim, Bauskas drošības dienas ietvaros, notiks pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu pa Bauskas pilsētas un Bauskas novada Īslīces pagasta Bērzkalnu ciema ielām. Atsevišķos Bauskas pilsētas rajonos, notiks zemessargu pārvietošanās ar kājām. Zemessargi būs kaujas ekipējumā, bruņoti ar vieglajiem strēlnieku ieročiem. Patrulēšanas laikā tiks ievēroti Ceļu satiksmes noteikumi, netiks ierobežota civilā autotransporta plūsma un cilvēku kustība. Mācību laikā incidenti netiks izspēlēti, kā arī netiks izmantota imitācijas munīcija uz galvenajām pilsētas ielām, pie lielveikaliem, dzīvojamo māju rajonos un citās vietās ar intensīvu cilvēku/automašīnu plūsmu.

 

Pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu un zemessargu pārvietošanās ar kājām mācību “ZOBENS 2019” laikā aptvers noteiktas Bauskas pilsētas teritorijas – Rīgas, Dārzu, Ceriņu, Kļavu, Salātu, Biržu, Akāciju, Bērzu, Mazā, Plūdoņa, Slimnīcas un Vītolu ielas.

 

Pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu un zemessargu pārvietošanās ar kājām mācību “ZOBENS 2019” laikā aptvers noteiktas Bauskas novada Īslīces pagasta Bērzkalnu ciema  teritorijas: Rožu, Ķiršu, Cerību, Pīlādžu, Celtnieku, Pārupes, Burtnieku, Meldru, Birznieku, Ainavu, Ozolu un Līdumnieku ielas.

 

Atsevišķi incidenti tiks izspēlēti 2019.gada 15.septembrī SIA “GASO” teritorijā, kas saskaņots ar atbildīgo amatpersonu. Incidenti izpaudīsies kā atsevišķi šāvieni ar salūtmunīciju, sprāgstpakešu pielietošanu.

 

Mācību “ZOBENS 2019” aktivitāšu (incidentu izspēles) vietas Bauskas pilsētā: Pilskalna, Upmalas, Zemgaļu, Zaļās, Lāčplēša, Pionieru, Strēlnieku, Miera, Liepu un Kraujas ielas.

 

Operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus nesatraukties un jautājumu gadījumā sazināties ar Latvijas Republikas Zemessardzes 53.kājnieku bataljona dežūrdaļu pa tālr. 26608612 vai 26662813.

 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Republikas Zemessardze,

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljons


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas