Piektdiena, 03. Februāris, 2023. Aīda, Ida, Vida

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā sācis strādāt pasaulē ātrākais 4G+ internets “Tele2” tīklā


Bauskā sācis strādāt pasaulē ātrākais 4G+ internets “Tele2” tīklā2016.01.18 Komentāri (0) Bauskā sācis strādāt pasaulē ātrākais 4G+ internets “Tele2” tīklā

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” paziņo, ka Bauskā ir sācis strādāt pasaulē ātrākais 4G+ interneta tīkls. Salīdzinājumā ar 4G, 4G+ nodrošina divreiz lielāku mobilā interneta ātrumu – teorētiski līdz pat 300 megabitiem sekundē (Mbps). Bauska ir viena no pirmajām pilsētām Latvijā, kurā “Tele2” ir uzbūvējis 4G+ tīklu. 

“Bauskā augot “Tele2” interneta klientu skaitam un patēriņam, mēs vēlamies saglabāt augstu mobilā interneta pakalpojuma kvalitāti, tāpēc turpinām attīstīt 4G tīkla kapacitāti un pārklājumu, ceļot jaunas 4G un 4G+ bāzes stacijas. “Tele2” ir uzbūvējis Latvijā plašāko 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 90% jeb 1,8 miljoniem iedzīvotāju  pilsētās, pagastos, ciemos un lauku apdzīvotās teritorijās, un turpinās šogad izvērst 4G un 4G+ tīklu,” saka “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Bez Bauskas “Tele2” 4G+ internets ir pieejams vēl Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Olainē, Jēkabpilī, Jūrmalā, Ķegumā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos un Ventspilī. Jau tuvāko mēnešu laikā “Tele2” 4G+ tīkls kļūs pieejams vēl Dobelē, Kuldīgā, Salaspilī, Tukumā un Valmierā. Šobrīd pasaulē vien 45 valstīs ir pieejams 4G+ tīkls.  

4G tehnoloģijas teorētiskais ātrums ir līdz 150 megabitiem sekundē (Mbps), savukārt 4G+ var sasniegt pat 300Mbps. Šādi ātrumi ir iespējami laboratorijas apstākļos – arī “Tele2” testi apliecina iespēju ar 4G+ tehnoloģiju sasniegt interneta ātrumu tuvu maksimāli iespējamajam. Reālos apstākļos interneta ātrumu ietekmē dažādi faktori – lietotāju skaits, kas vienlaicīgi izmanto internetu vienā bāzes stacijā, lietotāja attālums līdz bāzes stacijai un dažādi ārējās vides faktori (reljefs, ēkas, laika apstākļi, u.c.). 

Kristiāna Trautmane
"Tele 2" pārstāve


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas