Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā pietur Eiropas akcija cilvēka cienīga ienākumu minimuma noteikšanai


Bauskā pietur Eiropas akcija cilvēka cienīga ienākumu minimuma noteikšanai2018.06.07 Komentāri (0) Bauskā pietur Eiropas akcija cilvēka cienīga ienākumu minimuma noteikšanai

Ceturtdien, 7.jūnija pēcpusdienā Bauskā, novada domes ēkā pulcējās Latvijas Pretnabadzības tīkla pārstāvji, lai diskutētu par pietiekamu, pieejamu un veicinošu minimālo ienākumu shēmu realizāciju, kas ir daļa no visaptverošām sociālās aizsardzības sistēmām, ko atbalsta Eiropas Savienības Pamatdirektīva.

Akcijas ietvaros, pēc stundas garās darba grupas diskusijas, Bauskā ieradās Eiropas Minimālo ienākumu tīkla (EMIN) autobuss ar pārstāvjiem, kuri tikās ar Latvijas Pretnabadzības tīkla komandu, Bauskas pašvaldību un Sociālā dienesta vadītāju Aivaru Melderi.

Pēc vizītes Bauskā, autobusa aktivitātes 7.jūnijā vēl notika Rīgā, bet 8. jūnijā tās turpināsies no plkst. 10:00 - 18.00 Centrālās stacijas laukumā, bet Ainažos autobuss pieturēs ceļā uz Igauniju, 12.00-13.00 uzturoties laukumā pie Ugunsdzēsības muzeja. Pēc tam akcija turpināsies Igaunijā un Ziemeļvalstīs.

EMIN akcija no 2018. gada 24. aprīļa četrus mēnešus norit Eiropas 32 valstīs, un tās mērķi ir likt pamatu tam, lai ikviens var dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Šajā nolūkā akcija ietver petīciju Latvijā noteikt adekvātu vienotu garantētā minimālā ienākuma apmēru, kas veicina nodarbinātību un iekļaušanos sabiedrībā, kā arī kopā ar citām Eiropas valstu valdībām un nevalstiskajiem partneriem panākt augstākus sociālus standartus visā Eiropā. EMIN ieskatā minimālais ienākuma apjoms katrā valstī būtu nosakāms ne zemāks par nabadzības līmeni un sasaistē ar reālu patēriņa grozu, kas Latvijā nav izstrādāts. Zviedrijā, piemēram, nabadzības līmenis noteikts 60% apmērā no ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju, kas Latvijā atbilst 330 eiro mēnesī.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas