Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā piestāj Vācijas elektromobiļu rallija dalībnieki


Bauskā piestāj Vācijas elektromobiļu rallija dalībnieki2019.07.23 Komentāri (0) Bauskā piestāj Vācijas elektromobiļu rallija dalībnieki

Šī gada 23.jūlija rītā Bauskas rātslaukumā piestāja Vācijas elektromobiļu rallija „E-Rallye Baltica 2019” dalībnieki ar saviem elektromobiļiem - septiņiem Tesla modeļiem, Renault Zoe ZE40 R110, BMW i3 120Ah, Hyundai IONIQ Electric un Audi e-tron.

Rallija dalībnieki pastāstīja par elektromobiļiem un to ceļojumu organizēšanu, kā arī par uzlādes risinājumiem - no speciālajiem pieslēgumiem līdz parastajām elektrības rozetēm. Elektromobiļu īpašnieki atbildēja uz daudziem interesentu jautājumiem par spēkratu specifikāciju – cik kilometru var nobraukt ar vienu uzlādi, kāda uzlādes infrastruktūra pieejama Eiropā, Baltijā un Latvijā, kādas ir auto uzturēšanas izmaksas un citiem jautājumiem. 

Lielu sanākušo interesi piesaistīja 22 gadus vecais Citroen elektromobilis, kura īpašnieks ar aizrautību un entuziasmu stāstīja par savu spēkratu. Viņš to iegādājās pērn par tūkstoti eiro. Ar vienu uzlādi var nobraukt 100 kilometrus. Viņa bagāžniekā ir 4-5 uzlādes kabeļa veidi, lai auto varētu uzlādēt praktiski jebkur, kur pieejama elektrība. Tāpat, viņš pats maina un pat gatavo elektromobiļa baterijas, kuras katru “pieskata” pašdarināti digitalizēti paneļi, kuri spēkrata salonā rada maza kosmosa kuģa efektu.

Pilnīgs pretstats mazajam un teju 240 tūkstošus lielu nobraukumu sasniegušajam Citroen ir pilnīgi jauns Audi spēkrats, kurš ar vienu uzlādi spēj noripot 400 kilometrus. Mūsdienu tehnoloģiju pārpildītais Audi vizuāli ne ar ko neatšķiras no ierasta dīzeļa vai benzīna motora spēkrata, kā vien ar to, ka sānu spoguļu vietā ir kamera, kura attēlu pārraida ekrānā salona iekšpusē.

Bez iepriekš minētajiem auto, rallija dalībnieku pulkā bija arī elektromotocikli un elektrovienriteņi.

Kā ierasts BIMAB organizētajiem elektromobiļu braucieniem, Rallija laikā tika atklāti vairāki parastās rozetes – sadzīves un trīsfāžu – pieslēguma uzlādes punkti. Bauskas rallija ietvaros viens šāds pieslēguma punkts tika atklāts atpūtas kompleksā „Miķelis”.

 

Vācijas elektromobiļu rallijā “E-Rallye Baltica 2019” piedalās 23 braucēji ar septiņiem Tesla modeļiem, kā arī Renault Zoe ZE40 R110, BMW i3 120Ah un Hyundai IONIQ Electric. Rallija Latvijas posmu izbrauks arī Audi e-tron. Pasākumu organizē biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB) sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību. Rallija dalībniekus sagaidīja un veiksmīgu turpmāko rallija gaitu vēlēja arī Bauskas novada domes vadība un deputāti.

Interesenti ar rallija dalībniekiem klātienē varēs tikties šādās vietās:

  • 23.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Bauskā, Rātslaukumā;
  • 24.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Cēsīs, Vienības laukumā;
  • 25.jūlijā plkst. 14:00 - 15:00 Rīgā, Biķernieku trases laukumā;
  • 26.jūlijā plkst. 16:00 - 17:00 Jūrmalā, Jomas iela 4,  Elektrum Energoefektivitātes centrā.

 

Rallija dalībnieki maršrutu veiks bez pavadošajiem fosilās degvielas automobiļiem, un Latvijā iepazīsies ar populāriem tūrisma objektiem.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas