Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā pieskandinātas rekonstruētās Zemgaļu un Biržu ielas


Bauskā pieskandinātas rekonstruētās Zemgaļu un Biržu ielas2015.12.08 Komentāri (0) Bauskā pieskandinātas rekonstruētās Zemgaļu un Biržu ielas

Pirmdien, 7.decembrī, svecīšu gaismas apspīdēti un dziesmu pavadīti, iedzīvotāji kopā ar pašvaldības pārstāvjiem un rekonstrukcijā iesaistītajām personām atklāja šogad uzlabotos ielu posmus. Tā ir pērn iedzīvināta tradīcija.

Nobruģēto Zemgaļu ielu Dainas Ārmanes akordeona pavadībā izstaigāja kupls pulks ļaužu. Nonākot ielas galā, kur svinētājus sagaidīja folkloras kopa “Trejupe”, silta tēja un pīrādziņi, klātesošos pārsteidza krāšņie un skaļie salūta ziedi debesīs.

Zemgaļu ielas iedzīvotāja Ilze Kiseļeva ar bērniem Lauru, Ivetu un Oliveru ar prieku iesaistījās pasākumā. Viņa stāsta: “Rudenī, pavasarī lietus laikā nevarēja no mājas iziet laukā. Tikpat kā maisiņi bija jāvelk kājās, lai mazos uz bērnudārzu aizvestu. Ar ratiem izbraukt ceļu nebija iespējams. Lai arī dzīvojam pilsētā, sajūta bija kā laukos. Tagad novērtējam rekonstruēto ceļu.”

Pērn uzlabota līdzās esošā Sporta iela. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks novēroja, ka Zemgaļu ielas iedzīvotājiem bija bažas, vai viņi piedzīvos līdzības pārmaiņas. “Prieks, ka bažas izdevies izkliedēt,” teic R. Ābelnieks, piebilstot, ka tagad iedzīvotājiem, ejot uz stadionu, nevajadzēs vairs dubļos notašķīt apavus vai vilkt galošas pa virsu. Ceļu varēs mērot ar baltiem sporta apaviem.

Priekšsēdētājs sumināja būvniekus, būvuzraugus, projektētājus un citas iesaistītās personas. Nepilnus divsimt metrus garajā posmā grants seguma vietā bruģi ieklāja vietējais uzņēmums SIA “Viona”.  Rekonstrukciju ar līgumcenu 56 955 eiro bez PVN uzņēmums realizēja no augusta līdz oktobra otrajai pusei. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Jurēvičs un partneri” par 4591 eiro.

Savukārt noasfaltēto Biržu ielu, ko jūlijā rekonstruēja SIA “Strabag” par 35 520 eiro bez PVN un būvuzraudzību nodrošināja Bauskas novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas būvinženiere Agita Eglinska, pieskandināja folkloras kopa “Dreņģeri”. Atzīmējot skaisto notikumu, pirms atraktīvām rotaļām, kopīgām svētku uzkodām un pateicības vārdiem, arī Biržu ielas iedzīvotājus iepriecināja salūts.  

“Izstaigājot ielu no viena gala līdz otram, redzu, ka darbs ir paveikts godam. Prieks, ka aktivitātēs iesaistās tuvējo māju iedzīvotāji,” novērtē R. Ābelnieks, uzteicos arī daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus, kuri uzlējuši pie mājas asfaltu, iekopuši dobes. Pasākumā pašvaldības Uzslavas rakstu par ieguldījumu un veiksmīgu sadarbību Biržu ielas rekonstrukcijas īstenošanā saņēma arī mājas vecākais Viktors Lukašs.

Pašvaldība savu iespēju robežās cenšas rūpēties, lai pilsēta kļūtu sakoptāka, skaistāka un drošāka gadu no gada. Šogad uzlabotas ne tikai Zemgaļu un Biržu ielas, bet arī Ziedoņu ielas posms no apļa līdz Valsts ceļam. No jauna atdzimušas ir gājēju ietves Dārza un Slimnīcu ielās. Ietvēm regulāri uzlabotas invalīdu nobrauktuves. Šoruden sākta arī gājēju un veloceliņa izbūve no pilsētas uz Rītausmām Īslīces pagastā.  

FOTOGALERIJA ŠEIT

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas