Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde


Bauskā notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde2020.09.17 Komentāri (0) Bauskā notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde

Sestdien, 19. septembrī, Bauskā, Uzvaras ielā 1 no plkst. 10 līdz plkst. 15 militāro mācību cikla „Namejs 2020” ietvaros notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.

Pasākumā piedalīsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. Kājnieku bataljons un Jaunsardze. Interesenti varēs apūkot vienību ieročus, ekipējumu un militāro tehniku, tostarp tanku „Leopard 2”.

Pasākuma laikā varēs uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un tikties ar karavīriem.

Pasākuma laikā būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

 

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls „Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Militāro mācību cikla „Namejs 2020” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls „Namejs 2020” Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados -  notiks no 21. līdz 27. septembrim.

Informatīvais plakāts ŠEIT.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes
Informācijas daļa

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas