Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā notika “Rail Baltica” Lietuvas posma sabiedriskā apspriešana


Bauskā notika “Rail Baltica” Lietuvas posma sabiedriskā apspriešana2016.10.28 Komentāri (0) Bauskā notika “Rail Baltica” Lietuvas posma sabiedriskā apspriešana

Bauskas novada domē 27.oktobrī notika "Rail Baltica" Lietuvas teritorijā paredzētā posma pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskā apspriešana.

Atsaucoties uz Lietuvas Vides ministrijas paziņojumu, Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) informē, ka ir sākta Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas "Rail Baltica" posma, kas paredzēts Lietuvas teritorijā, pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedriskā apspriešana.

Klātesošie tika iepazīstināti ar divām trašu alternatīvām Lietuvā. Plānotā trases alternatīva Nr.1 no 165. līdz 168.kilometram ietilpst Ziemeļlietuvas karsta reģiona teritorijā, bet līdz šim tur parādību pazīmes nav konstatētas. Alternatīva Nr.2 ir par 1,27 kilometriem īsāka par alternatīvu Nr.1, līdz ar to varētu būt lētāka. Taču alternatīva Nr.2 šķērsotu blīvi apdzīvotu teritoriju, vērtīgas lauksaimniecības zemes, kultūras mantojumu objektu zonu, aizsargājamas teritorijas.

Ņemot vērā Latvijas institūciju prasības un alternatīvas Nr.2 trūkumus, par racionālāko noteikta alternatīva Nr.1, kas valstu robežu varētu šķērsot pie Dagiai ciema.

Sabiedriskajā apspriešanā tika pārrunātas iespējamās ietekmēs uz vidi kā būvniecības periodā, tā ekspluatācijas periodā. Vidi ietekmēt varētu būvniecības tehnikas intensīvā pārvietošanās, iespējamā mežu un pļavu iznīcināšana, ietekme uz virszemes ūdeņiem, veidojot tiltu pār Mūsu, ainaviskās izmaiņas, ekspluatācijas periodā – radītie trokšņi, vibrācijas un putekļi. Ir sagatavoti arī ieteikumi negatīvās ietekmes mazināšanai, piemēram, aizsargājamās teritorijās būvniecību nodrošināt ārpus veģetācijas perioda, trokšņu absorbējošo sienu veidošana utt.  

Ar dokumentiem pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma kontekstā var iepazīties Bauskas novada domē un VPVB klātienē, kā arī biroja mājaslapā.

Rakstiskus komentārus, ierosinājumus un priekšlikumus var iesniegt VPVB līdz 16.novembrim.

"Rail Baltica" trase Latvijas teritorijā sāksies pie Igaunijas-Latvijas robežas un turpināsies caur 15 pašvaldību teritoriju: Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils novadiem, Rīgu, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Bauskas novadiem līdz Latvijas-Lietuvas robežai. Trases garums Latvijas teritorijā būs 263 kilometri.

Zane Gorškova

sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas