Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā noticis lāpu skrējiens par godu Valsts robežsardzes simtgadei


Bauskā noticis lāpu skrējiens par godu Valsts robežsardzes simtgadei2019.08.23 Komentāri (0) Bauskā noticis lāpu skrējiens par godu Valsts robežsardzes simtgadei

Šogad 100. gadadienu svin Valsts robežsardze. Godinot Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, no 19. līdz 23. augustam tika organizēts lāpu skrējiens apkārt valsts robežai. Lāpu skrējiens Bausku sasniedza 23.augusta pēcpusdienā.

Valsts robežsardzes pārstāvjiem Lāpu skrējienā Bauskā, no degvielas uzpildes stacijas Neste līdz Bauskas novada domes ēkai pie ozola, kurš iestādīts par godu Latvijas simtgadei, pievienojās Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi un atsaucīgākie bauškenieki.

Lāpu skrējiena dalībniekus pie simtgades ozola sagaidīja un uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Klātesošos uzrunāja arī Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Zemgales II kategorijas dienesta priekšnieka vietnieks kapteinis Andris Beķeris un vēsturnieks Raitis Ābelnieks. Par muzikāliem priekšnesumiem gādāja Codes pagasta folkloras kopa “Dreņģeri”. Pēc neilgā pasākuma, Lāpu skrējiena dalībnieki turpināja skrējienu no domes ēkas līdz otrpus Mēmeles tilta autostāvvietas “kabatiņai”, no kurienes lāpa tika transportēta uz Rīgu.

Valsts robežsardze informē, ka lāpu skrējiens apkārt Latvijas robežai ir piesaistīts 2017. gadā īstenotajai akcijai «Apskauj Latviju», kuras laikā robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās tika stādīti ozoli ar pievienotām norādēm «Latvijas simtgades ozols». Lāpu skrējiens vienlaicīgi sākās 19.augustā no Brāļu kapiem Rīgā uz divām pusēm - Kolkas un Ainažiem. Skrējiens noslēdzās 23.augustā, Rīgā.  Noslēguma pasākuma laikā lāpas tika nodotas iekšlietu ministram un Valsts robežsardzes priekšniekam, kuri no lāpām aizdedza piemiņas sveces, godinot Latvijas brīvvalsts robežsargus un Latvijas brīvības cīnītājus.

Visā Latvijā Lāpu skrējienā piedalījās jaunsargi, zemessargi, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, Iekšlietu ministrijas struktūrvienību amatpersonas un darbinieki, pārstāvji no Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes un brīvprātīgie iedzīvotāji.

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists

Foto:
Inga Pinne,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas