Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā noslēgusies Pilskalna ielas pārbūve


Bauskā noslēgusies Pilskalna ielas pārbūve2021.12.09 Komentāri (0) Bauskā noslēgusies Pilskalna ielas pārbūve

Bauskā Pilskalna iela ieguvusi pavisam jaunu veidolu - izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņi, uzstādīti trīs ātruma ierobežojošie vaļņi, izveidotas gājēju pārejas un citi horizontālie satiksmes organizācijas marķējumi, lai uzlabotu satiksmes drošību vairākos krustojumos.

Pilskalna iela pārbūvēta 1270 metru (m) garumā. Veikta ielas seguma nomaiņa pilnā konstrukcijas dziļumā, izbūvētas inženierkomunikācijas - slēgtu lietus ūdens novades sistēma 600m garumā, ūdensvadu sistēma 400m garumā un drenāžas sistēma 172m garumā. Pārcelti atsevišķi telekomunikāciju kanalizācijas posmi 1000m garumā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izbūvēti arī trīs ātruma ierobežojošie vaļņi, ierīkota gājēju pāreja Pilskalna - Parka ielas, kā arī Pilskalna - Upmalas ielas krustojumā. Lai uzlabotu satiksmes drošību un krustojumu pārredzamību, Pilskalna - Skolas, Pilskalna - Pionieru un Pilskalna - Parka ielas krustojumos ieklāti horizontālie ceļa marķējumi, lai autovadītāji no Pilskalna ielas pa kreisi nogrieztos no labās joslas, nevis kreisās, kā tas ierasts citviet vienvirziena ielās. Šāds risinājums pieņemts, lai nogriežoties, uzbrauktu uz vai no Pilskalna ielas, uzlabotos krustojumu pārredzamība un autovadītājiem būtu vieglāk veikt nogriešanās manevrus, jo šajos Pilskalna ielas krustojumos, nereti veidojas bīstamas situācijas, kad autovadītāji, cenšoties uzbraukt uz Pilskalna ielas, ar saviem spēkratiem iebrauc pārāk tālu Pilskalna ielā, radot bīstamas situācijas konkrētā krustojumā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošību Bauskas pilsētā, atslogojot  pilsētas galvenās tranzītielas - Zaļo ielu un Uzvaras ielu, un galveno tranzīta mezglu Kalna, Zaļās un Uzvaras ielas krustojumu,  kuru projektētā plūsma pārsniegta divas reizes. Pilskalna iela pilda tranzītielas funkciju un ir tās funkcionāls savienojums. Pilskalna ielā ir ievērojama satiksmes plūsma - aptuveni 5000 auto diennaktī.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilskalna ielas pārbūve bija nepieciešama, lai atslogotu tranzīta transporta plūsmu VIA Baltica posmā Bauskas pilsētā, nodrošinātu satiksmes drošības uzlabošanu reģionālās nozīmes attīstības centrā, nodrošinot piekļuvi VUGD filiālei, Bauskas pilsētas stadionam, Bērnu un jauniešu sporta skolas sporta hallei, tipogrāfijai, SIA „Gaso” un citām pašvaldības iestādēm un pilsētā bāzētiem uzņēmumiem.

 

Projekta budžeta sadalījums: Būvuzņēmējs SIA “YIT Infra Latvija” -1 959 362,08 EUR; Būvuzraudzība SIA “BaltLine Globe”-37 948,02 EUR; Autoruzraudzība SIA “DDP” - 3 267,00 EUR. Ar SIA “YIT Infra Latvija” ir izpildīts 450 683,26 EUR. Noslēgts līgums 28.08.2020. ar SIA „VIONA" par 1 013 278,05 EUR.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas