Piektdiena, 17. Septembris, 2021. Vaira, Vairis, Vera

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā noslēdzas Latvijas autokrosa čempionāts


Bauskā noslēdzas Latvijas autokrosa čempionāts2018.09.10 Komentāri (0) Bauskā noslēdzas Latvijas autokrosa čempionāts

Aizvadot Latvijas autokrosa čempionāta “Latvijas Nafta Grand Prix” pēdējo posmu, Bauskas leģendārajā Mūsa Raceland trasē tika sadalīti tituli starp labākajiem autokrosa braucējiem mūsu platuma grādos. Tāpat arī noskaidroti LAF Folkreisa Vasaras kausa čempioni un Baltijas Bagiju kausa priešpēdējā posma uzvarētāji. Ar dalībnieku rekordskaitu uz starta līnijas Bauskas trasē “Musa Raceland” visas dienas graumā stājās 130 sportistu, lai noskaidrotu labākos braucējus vairākās ieskaitēs. Ļoti neparedzamas cīņas izvērtās bagiju klasēs - Mini klasē bagijos finālā uzvaru ieguva lietuvietis Daugirdas Dungveckis, kļūstot par Latvijas Čempionu. B600 klasē uzvaru pēdējā aplī izdevās izraut Montai Beierbahai, apdzenot Lauri Brikaini. Tas gan netraucē L. Brikainim iegūt sezonas Latvijas kausu. Jaudīgākajā bagiju Buggy 1600 klasē sīvā cīņā uzvaru izcīnīja vēl viens lietuviešu sportists Tautvids Urba.

 

Asas un spraigas cīņas arī salonkasēs – pēdējo divu gadu Vaz Klasika čempions Kalvis Tēts tika sagriezts finālbrauciena pirmajā līkumā, tāpēc titulu nosargāt viņam neizdevās. Šogad veiksmīgāks par viņu izrādijās Jānis Linde, kļūstot par 2018. gada sezonas Latvijas Čempionu. 2000 Super salonklasē iepriekšējā posmā Smiltenē titulu sev nodrošināja cēsinieks Ritvars Kārkliņš, kurš arī šajā posmā bija visātrākais. Open 2500 klasē fināla braucienā dēļ sāncenča pārsistās riepas pie uzvaras nokļuva Armands Plūme, bet par sezonas čempionu kļuva Jānis Kozlovskis. Open 4500 spraigas un skaļas cīņas visas dienas garumā aizvadīja jaudīgāko spēkratu piloti. Arī šajā klasē neiztika bez sadursmēm un pārsteigumiem – kvalifikācijas braucienā lietuvietuvietim Egidijus Kirdeikis izdevās uzvarēt par spīti liesmām zem mašīnas, tomēr finālbraucienā viņa auto līdz fininšam nenonāca. Atrākais šajā braucienā bija viņa tautietis Laurynas Petraška.

 

LAF Folkreisa Vasaras kausam šis bija piektais no sešiem posmiem. Tam pieteikušies bija rekordskaits sportistu. Kopumā 55 braucēji cīnījās par tautas klases uzvaru piecās grupās.  Ātrākais Mūsas posmā finālbraucienā bija Rūudolfs Bogens, kļūstot par piekto uzvarētāju piecos posmos, padarot sezonas noslēgumu ļoti interesantu. Tik labi šajā klasē negāja rallijkrosa pasaules zvaigznes Reiņa Nitiša tēvam Aigaram, kuram Reinis neliedza padomu visas dienas garumā. Tomēr Aigara Nitiša vadītā “Musa Raceland” aktīvajai atpūtai radītā Volvo automašīna neizrādījās konkurētspējīga, lai sasniegtu augstus rezultātus. 

 

Krosa komisijas vadītājs un šī posma komisārs Gunārs Kosojs neslēpa savu prieku par aizvadīto posmu: “Šī sacensību diena bija fantastiska – sajūta, ka vasara Bauskā vēl turpinās. Atmosfēra šajās sacensībās un organizatoru darbs vērtējami ar teicami. Interesantas cīņas visas dienas garumā – liels skatītāju atbalsts un kopumā 130 dalībnieki.  Sacensību noslēgums precīzi kā plānots – minūte minūtē. Tehniskās komandas darbojās kā pulkstenis – prieks strādāt tādā komandā, kas darbojas kā viens kopums. Paldies organizatoriem, tiesnešiem un tehniskajam personālam par ieguldīto darbu autokrosa attīstībā.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Saukāns
www.autocross.lv redaktors
viesturs@autocross.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas