Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā noslēdz Karjeras nedēļu


Bauskā noslēdz Karjeras nedēļu2016.10.14 Komentāri (0) Bauskā noslēdz Karjeras nedēļu

Visā Latvijā no 10.-14.oktobrim norisinājās Karjeras nedēļa. Bauskā tā notiek pirmo reizi.

Pirmdien pasākumu atklāja Bauskas novada astoņu skolu jaunatne Bauskas Valsts ģimnāzijas telpās. Tiekoties turpat noslēguma pasākumā, jaunieši stāstīja, kādās aktivitātēs šonedēļ piedalījušies.  

11.oktobrī pie Bauskas novada domes bija ieradusies mobilā demonstrāciju laboratorija jeb 18 metrus garš ar tehnoloģijām aprīkots autobuss “TehnoBuss”, kurš, apceļojot Latvijas skolas, cenšas raisīt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūvi un metālapstrādi.

Skolās viesojās dažādu profesiju pārstāvji, piemēram, šefpavārs, treneris, militārās jomas pārstāvis, mediķis, juriste, fotogrāfs, elektriķis un citi. Paši audzēkņi devās uz uzņēmumiem un iestādēm izzināt dažādas profesijas, piemēram, ugunsdzēsēju darbu un speciālistu darbu lauksaimniecības uzņēmumā “Līdums”, reģionālajā redakcijā “Bauskas Dzīve”. Tika veidotas izstādes un kolāžas par sapņu profesijām un vecāku darbiem. Skolēnus konsultēja Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultants.

Skolēnus ar augstākās izglītības iespējām iepazīstināja augstskolu pārstāvji. Bauskas Biznesa bibliotēka kopā ar RISEBA augstskolu prezentēja savu darbību Bauskas Valsts ģimnāzijā un augstskola RPIVA piedāvāja savas aktivitātes Bauskas pilsētas pamatskolā.

UZZIŅAI:

Karjeras nedēļa norisinājās 25 Latvijas pilsētās ar mērķi aktualizēt savlaicīgas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. Iedziļinoties šī gada tēmā “ES BŪŠU darba tirgū”, jaunieši varēja tuvāk iepazīt Latvijas darba vidi, tās noteikumus, profesijas un to pieprasījumu.

Vairāk nekā 500 ārpusskolas pasākumos visā Latvijā jaunieši varēja satikt vietējos darba devējus savā pilsētā un novadā, doties ekskursijās uz uzņēmumiem, apmeklēt profesionālās un augstākās izglītības iestādes, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalīties radošajās darbnīcās, profesiju meistarklasēs un aizraujošos konkursos, kā arī saņemt karjeras konsultācijas.

Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

VAIRĀK FOTOGRĀFIJU ŠEIT! 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas