Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros uzturēsies pašvaldību speciālisti no Hašuri un Sorokas.


Bauskā Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros uzturēsies pašvaldību speciālisti no Hašuri un Sorokas.2018.11.11 Komentāri (0) Bauskā Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros uzturēsies pašvaldību speciālisti no Hašuri un Sorokas.

Laikā no 2018.gada 12. – 19.novembrī Bauskas novadā Eiropas Vietējās Solidaritātes dienu (ESVD) ietvaros uzturēsies delegācijas no pašvaldības sadraudzības pilsētām Hašuri (Gruzija) un Sorokas (Moldova). Kopumā 15 speciālisti no abām pašvaldībām nedēļas ietvaros iepazīsies ar Bauskas novada pašvaldības pieredzi izglītības, sociālo jautājumu un uzņēmējdarbības jomā, kā arī sabiedrības līdzdalības veicināšanas aktivitāšu īstenošanā. Nedēļas programma veidota pakārtoti delegāciju sastāvam, kurā ir speciālisti, kuri pārstāv visas iepriekšminētās jomas.

Tik plašu viesdelegāciju sastāvu iespējams nodrošināt pateicoties Eiropas Komisijas līdzfinansētajam projektam „Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs” ietvaros. Visi izdevumus, kas saistīti ar viesu mobilitāti un uzturēšanos Bauskas novadā, tiek segti no projekta līdzekļiem. Latvijas sadarbības partenris Eiropas Komisijas līdzfinansētajā projektā ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Bauskas novada pašvaldība kā LPS sadarbības partneris nodrošina vizītes sagatavošanu un vizītes programmas sekmīgu norisi pašvaldībā. Kopā ar LPS projektā iesaistījušies vēl 29 partneri, pārstāvot gan pašvaldību asociācijas, gan atsevišķas vietējās un reģionālās pašvaldības, kopā veidojot Eiropas platformu vietējo un reģionālo pašvaldību attīstībai (PLATFORMA). EVSD mērķis ir informēt pašvaldības un iedzīvotājus par attīstības sadarbību un attīstības izglītību. Šīs attīstības sadarbības aktivitātes norisinās vienlaikus vairākās valstīs, piemēram 2017. gadā – Latvijā un vēl 14 Francijas, Itālijas un Spānijas reģionos.

Šogad EVSD aktivitātes Latvijā norisināsies jau trešo reizi, aptveros visus Latvijas reģionus.

Viesi ierodas Bauskā līdz 12.novembra pusdienlaikam un jau pēcpusdienā plānotas pirmās tikšanās un prezentācijas, kurās pašvaldības, klātesot arī pārstāvēto valstu vēstniecību pārstāvjiem, prezentāciju veidā sniegs vispārēju ieskatu savā darbā. ESVD ietvaros tiek organizēts arī Bauskas novada pašvaldības un Hašuri pašvaldības skolēnu zīmējumu konkurss „Vienoti dažādībā – Latvija un Gruzija”. Zīmējumu konkursa dalībnieku darbu izstāde, kurā būs redzami no Hašuri atceļojošos jauno mākslinieku darbi un ap 30 Bauskas novada pašvaldības bērnu radošie veikumi, tiks atklāta 12.novembrī. Lielāko nedēļas daļu darbi būs apskatāmi Bauskas novada domē, savukārt Latvijas puses laureātu apbalvošana iecerēta 18.novembrī. Zīmējumu konkurss ir īpašs ar to, ka netiek sadalītas vietas, bet gan tiek apbalvoti trīs zīmējumu autori katrā no vecuma grupām – sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas grupā. Balvas zīmējumu konkursa ietvaros Latvijas un Gruzijas bērniem sarūpējusi LPS.

13.novembrī viesi iepazīs Bauskas novada pašvaldības izglītības iestāžu darbu. Tiks apmeklēta PII „Zīlīte”, Bauskas 2.vidusskola, Bauskas Mūzikas un mākslas skola. Prezentācijās par izglītības sistēmu darbu un lokālo pieredzi dalīsies ne vien Bauskas novada speciālisti, bet arī visi. Bauskas Bērnu un jauniešu centrā norisināsies starpkultūru pēcpusdiena - viesi tiks iepazīstināti ar mūsu valsts tradīcijām, iecerēta arī kopīga kāda latviešu tradicionāla ēdiena gatavošana. Dienas noslēgumā viesi dosies apskatīt Bauskas peldbaseinu.

14.novembris veltīts sociālajiem jautājumiem. Diena sāksies Bauskas Sociālajā dienestā, kur Sociālā dienesta darbinieki prezentēs Latvijas un Bauskas pieredzi, kā arī ieklausīsies Hašuri un Sorokas sociālo jautājumu speciālistu stāstītajā, par sociālo jautājumu risinājumiem viņu pašvaldībās. Dienas turpinājumā tiks apmeklēts vispārējā tipa pansionāts „Derpele” un Atbalsta centrs „Airi” Īslīces SOS bērnu ciematā. Dienas otrajā pusē viesiem tiks dota iespēja aplūkot ne vien Latvijas, bet visas Eiropas arhitektūras pērli – Rundāles pili.

Ceturtdiena, 15.novembris ieplānota kā diena uzņēmējdarbībai. Bauska iepazīstinās ar savu pieredzi siltumapgādes, teritorijas labiekārtošanas, atkritumu apsaimniekošanas un ēku uzturēšanas jautājumos, viesus vedot uz pašvaldības kapitālsabiedrībām „Bauskas siltums” un „Vides serviss”, savukārt ar privāto uzņēmējdarbības pieredzi viesi iepazīsies atpūtas kompleksā „Miķelis”, SIA „Uzvara lauks” un zs „Celmi”.

16.novembris iecerēta kā apmācību diena. Dienas pirmajā pusē ārvalstu delegācijas un vietējie speciālisti uzklausīs Latvijas Lauku foruma pārstāvja Āra Ādlera stāstījumu par Latvijas Lauku foruma pieredzi sadarbība sveicināšanā ar Austrumu partnerības valstīm, savukārt dienas otra puse veltīta Bauskas novada pieredzei sadarbības līdzdalības veicināšanā. Līdztekus pašvaldības pieredzei, viesi uzklausīs arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus no biedrībām „Ābulis” un „Bauskas vecpilsēta” . Dienas noslēgumā viesi apmeklēs arī Bauskas sākumskolas svētku koncertu Bauskas Kultūras centrā.

Hašuri delegācijas sastāvā ir arī mākslas pedagogi. Iecerēts, ka 16.novembrī, paralēli semināram, Bauskas Mūzikas un mākslas skolā, Mākslas skolas telpās taps īpašs darbs – glezna – dāvana Bauskas novadam.

Sestdien, 17.novembrī, ieplānota vizīte Bauskas Tūrisma centrā, kā arī Bauskas muzeja apmeklējums, kur Hašuri pašvaldības pārstāvji prezentēs savu pieredzi muzeju pedagoģijas jomā. Tautas lietišķās mākslas studijā „Bauska”, viesiem ieplānotas arī radošas aktivitātes. Dienas otrajā pusē plānota delegācijas vizīte Rīgā.

18.novembris tiks aizvadīts Valsts svētku gaisotnē. Viesi piedalīsies lielākajā daļā no Bauskas pilsētā plānotajām svētku aktivitātēm.

Mājās viesi dosies 19.novembrī.

Šādas pieredzes apmaiņas vizītes ir iespējamas pateicoties 2004.gadā aizsāktajai Eiropas Savienības Kaimiņu politikai, kurā viens no virzieniem ir Attīstības sadarbība ar Austrumu partnerības valstīm. Latvijā šo politiku īsteno vairākas institūcijas, taču Bauskas novada pašvaldībai visciešākā sadarbība izveidojusies ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Bauskas novada pašvaldība sirsnīgi pateicas visiem – kā pašvaldību iestādēm, tā NVO un uzņēmējiem – par atbalstu viesu vizītes nodrošināšanā!

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas