Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā demonstrēs dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis”


Bauskā demonstrēs dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis”2015.01.29 Komentāri (0) Bauskā demonstrēs dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis”

29.janvārī Bauskas Kultūras centrā būs skatāma aizvadītā gada novembrī pirmizrādi piedzīvojusī režisora Arvīda Krieva dokumentālā filma “Freimis. Mārtiņš Freimanis”. Pilnmetrāžas filmā pusotras stundas garumā apkopoti spilgtākie fragmenti no koncertierakstiem, intervijām un aizraujošākajiem brīžiem dziedātāja, komponista, dzejnieka un aktiera Mārtiņa Freimaņa dzīvē. 

Filma atklāj Mārtiņu viņa tuvāko cilvēku, draugu un  kolēģu redzējumā. Pašu mūziķi redzēsim kā uz skatuves, tā aizkulisēs, kā arī savu uzticamo draugu kompānijā.

Līdzās spožajai dzīves pusei filmā atklājas arī Mārtiņa dzīves skaudrums, kas īpaši saistās ar mūziķa bērnības laiku un attiecībām ar vecākiem. 

“Mārtiņam bija tāda īpašība, ka viņš negribēja būt viens. Arī strādāt viņam patika tādā atmosfērā, kur apkārt grozījās sabiedrība. Viņš sēdēja stūrītī un rakstīja dzejoļus vai domāja par mūziku. Novēroja un piefiksēja. Viņš pret cilvēkiem nekad nebija ļauns. Bet ass gan varēja būt. Es arī esmu to pieredzējis,” stāsta režisors Arvīds Krievs. 

Vaicāts, kādēļ, viņaprāt, Mārtiņa Freimaņa personība tik ļoti daudzus cilvēkus spēja fascinēt - režisors atbild, ka atslēga meklējama Mārtiņa patiesumā.

"Viņš vienmēr ir bijis patiess. Vienmēr ir teicis to, ko domā, kaut vai tas ir kādam nepatīkami. Arī kā aktieris viņš bija ļoti patiess,” norāda Krievs. 

Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Freimis. Mārtiņš Freimanis” Bauskā varēs redzēt ceturtdien, 29.janvārī plkst. 19.00. Pirms filmas seansa īpašu atmosfēru, atskaņojot Mārtiņa Freimaņa dziesmas un dzeju, radīs Bauskas mūziķi – Pēteris Upelnieks, Aija Dūmiņa un citi.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Bauskas Kultūras centra kasē, biļetes cena 2.00 EUR.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas