Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā darba vizītē ierodas labklājības ministrs Jānis Reirs


Bauskā darba vizītē ierodas labklājības ministrs Jānis Reirs2017.01.12 Komentāri (0) Bauskā darba vizītē ierodas labklājības ministrs Jānis Reirs

Labklājības ministrs Jānis Reirs 11.janvārī ieradās darba vizītē Bauskas novada pašvaldībā. Dienas gaitā ministrs tikās ar Bauskas novada audžuģimeņu atbalsta grupu, īsā sarunā pārsprieda nozares aktualitātes ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, iepazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jelgavas reģionālās nodaļas Bauskas klientu apkalpošanas centra darbu, kā arī tikās ar Bauskas novada Sociālā dienesta speciālistiem.

Ar Sociālā dienesta speciālistiem tika pārrunāti nozares riski, nesenais traģiskais gadījums Dobelē, kur bojā gāja vecāki un zīdainis, sociālo darbinieku rīcība tajā. Kopā ar ministru tika ieskicētas arī deinstitucionalizācijas projekta (Labklājības ministrijas īstenots sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu projekts. Vairāk lasīt ŠEIT!) radītās iespējas un Bauskas novada pašvaldības sniegtie sociālie pakalpojumi – nesen atvērtais Higiēnas centrs, iecere par vispārējā tipa pansionāta “Derpele” pārcelšanu no trim ēkām uz vienu kompleksu bijušās Mežotnes internātpamatskolas vietā.

Sarunās ar audžuvecākiem Reira kungs uzklausīja audžuvecāku sniegto informāciju par situāciju novada pašvaldībā.

Ministrs atzina, ka šādas vizītes Latvijas novados un saruna ar audžuģimenēm palīdz labāk izprast sarežģīto situāciju un ikdienas rūpes šajā jomā, jo ne vienmēr visas patiesās problēmas rod ceļu līdz ministrijai, kur tās būtu iespējams risināt laikus.

Audžuģimenes atzina, ka problēma ar audžuģimenēs ievietotajiem bērniem ir ļoti smagi risināmas. Lielākoties bērniem ir nopietnas un ilgu laiku nevērtētas veselības problēmas. Audžuvecāki atzina, ka gaida lielāku finansiālu atbalstu no valsts ortopēdisko apavu iegādei un ortodonta apmeklēšanai.

Audžuvecāki stāstīja, ka pašvaldībā izveidojusies laba sadarbība gan ar Bauskas Sociālo dienestu, gan Bāriņtiesu.

Audžuģimeņu pārstāvjus interesēja arī audžuvecāku sociālās garantijas, jo audžuvecāku pienākumu veikšanas laiks netiek ieskaitīts darba stāžā un tas ir būtiski, runājot par vecuma pensijas apjomu.

Reirs informēja klātesošos, ka ministrija valdība iesniegusi ierosinājumus pārskatīt sociālo darbinieku atalgojuma gradāciju, kā arī valdībai iesniegti priekšlikumi par iespēju piešķirt no valsts budžeta līdzekļiem ne tikai sociālos pabalstus, bet arī pabalstus dažādu konsultāciju segšanai bērna vajadzībām.

Bauskas novadā kopumā ir 10 audžuģimenes, kurās dzīvo 19 bērni. Aizbildnībā nodoti 90 bērni. 86 no tiem atrodas radu ģimenēs.

 

 

 

 

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas