Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā būs reģionālas nozīmes biznesa inkubators


Bauskā būs reģionālas nozīmes biznesa inkubators2016.05.30 Komentāri (0) Bauskā būs reģionālas nozīmes biznesa inkubators

Ministru kabineta šā gada 3. maija sēdē tika atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā atbalsta programma jauno uzņēmēju darbībai reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā. Plānots, ka biznesa inkubatoru vienības tiks izveidotas katrā nacionālas nozīmes centrā, kā arī Ogrē, Kuldīgā, Madonā, Talsos, Siguldā un Bauskā.

Programmas mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Latvijas reģionos, nodrošinot atbalsta saņēmējus ar:

  • uzņēmējdarbībai nepieciešamo vidi, telpām;
  • konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem;
  • mentoru atbalstu;
  • grantu līdzfinansējumu  komersantu darbības izmaksām.

Atbalsta programmas kopējais finansējums reģionālajiem biznesa inkubatoriem ir 25,7 milj. eiro. Plānots, ka programmas ietvaros līdz 2023. gada 31. decembrim tiks atbalstīti vismaz 250 komersanti, 180 fiziskas personas un 148 jaunizveidoti komersanti.

Atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai biznesa inkubatoros varēs saņemt sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti (MVK), kā arī fiziskas personas:

  • Pirmsinkubācijas atbalsts būs pieejams fiziskām personām un tikko dibinātiem komersantiem, kas varēs saņemt biznesa idejas novērtējumu, palīdzību biznesa modeļa sagatavošanai un apmācības.
  • Jaunizveidotiem komersantiem būs pieejams inkubācijas atbalsts – apmācības, mentorings, telpas, atbalsts produkta izstrādē, biznesa plāna izstrādē un finansējuma piesaistē, kā arī klientu piesaistē.
  • Biznesa inkubatoros būs pieejams arī atbalsts komersantiem, kuri nav dibināti senāk kā pirms trim gadiem. 

Biznesa inkubators Bauskā būs neatsverams atbalsts tiem iedzīvotājiem, kuriem ir biznesa ideja, taču pietrūkst iespēju tās tālākai attīstīšanai. Atbalsts būs pieejams ne tikai Bauskas novada iedzīvotājiem, bet arī tiem uzņēmīgajiem komersantiem, kuri darbojas tuvākajos novados, piemēram, Rundāles, Vecumnieku, Iecavas novadu topošajiem un esošajiem uzņēmējiem.

Pēc LIAA sniegtās informācijas, biznesa inkubatora filiālēm darboties būtu jāsāk šoruden – pašvaldībām līdz šim termiņam būtu savā starpā jāvienojas par sadarbības nosacījumiem un telpu atrašanās vietu, kā arī tuvākajā laikā, sadarbībā ar LIAA, jāizsludina pretendentu pieteikšanās uz biznesa inkubatora vadītāja amata vakanci.

Ar detalizētāku papildu informāciju var iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē (www.em.gov.lv) vai sazinoties ar Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāju Lailu Stapkeviču, e-pasts: laila.stapkevica@bauska.lv.

Laila Stapkeviča

projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas