Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā būs elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacija


Bauskā būs elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacija2018.01.12 Komentāri (0) Bauskā būs elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacija

Bauskā, laukumā pie Bauskas novada domes ēkas Uzvaras ielā 1, uzsākta elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijai nepieciešamās infrastruktūras izbūve. Sākotnējā iecere paredzēja, ka elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacija tiks izbūvēta rātslaukumā, taču pēc tam par piemērotāku vietu tomēr izvēlēts Parka ielai pieguļošais laukums.

Patlaban Latvijā ir 12 elektromobiļu uzlādes stacijas, tostarp septiņas Rīgā, bet pa vienai Gulbenē, Jūrmalā, Ogrē, Tērvetē, kā arī Talsu novadā. Saskaņā ar interneta vietnē www.e-transports.org pieejamo aktuālāko informāciju, pavisam Latvijā 2017. gada 1. oktobrī reģistrēti 389 elektrotransportlīdzekļi.

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, CSDD veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu, kas sastāvēs no vienmērīgi izvietotām ātrās uzlādes stacijām visā Latvijas teritorijā, lai nodrošinātu, ka ar elektromobiļiem varētu brīvi pārvietoties visā valsts teritorijā.

Projekts paredz, ka uzlādes staciju tīkla izveidošana norisinās vairākos posmos, kas ietver elektromobiļu uzlādes staciju uzstādīšanu gan uz valsts galvenajiem autoceļiem vai tiešā to tuvumā, gan uz valsts galvenos autoceļus savienojošiem reģionālajiem ceļiem un apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000.

Īstenojot projekta pirmo kārtu izstrādāti uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbībai nepieciešamo elektropieslēgumu izbūves būvprojekti, un šobrīd ir uzsākta pirmo 30 uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu izbūve. Pēc vietu izbūves paredzēts uzsākt uzlādes staciju “Chargemaster ULTRACHARGER 500S” piegādi un montāžu. Uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūves un montāžas darbus veic  SIA „RECK”. Ja darbi ritēs kā plānots, tad līdz 2018. gada vidum būs izbūvētas 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās.

ELEKTROMOBIĻU UZLĀDES STACIJU TĪKLA ATTĪSTĪBA

Uzlādes staciju uzstādīšanas vietas un to skaitu reģionālo ceļu tīklā un lielākajās apdzīvotās vietās, kurus plānots izbūvēt projekta 2.kārtā, ir noteicis uzņēmums SIA “PricewaterhouseCoopers”, izvērtējot iedzīvotāju blīvumu, satiksmes intensitāti un citus būtiskus rādītājus. Izmantojot pētījuma rezultātus CSDD strādā pie otrajā posmā paredzēto uzlādes staciju atrašanās vietu saskaņošanas, lai varētu uzsākt uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbībai nepieciešamo elektropieslēgumu projektu izstrādi.      

Kopumā ERAF līdzfinansēto projektu paredzēts īstenot līdz 2021. gada janvārim. 

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 7,84 miljoni eiro, no tiem 6,66 miljoni eiro paredzēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), savukārt 1,18 miljoni eiro - no valsts budžeta.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas