Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā atklāj Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzi


Bauskā atklāj Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzi2020.11.10 Komentāri (0) Bauskā atklāj Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzi

Otrdien, 10. novembrī, Bauskā, Biržu ielā 13C notika Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona jaunās bāzes atklāšanas ceremonija.

Svinīgās lentas griešanas ceremonijā piedalījās Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs, 53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins un Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis pauda gandarījumu un prieku, ka Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona zemessargi tikuši pie jaunām mājām. „Ar patiesu lepnumu atrodos šeit. Esmu priecīgs, ka Zemessardze ir tikusi pie drošām, skaistām un plašām mājām. Ēkas ir ļoti labā stāvoklī, teritorija plaša un iespējas attīstīties ir milzīgas. Ceru, ka bāzes izveide kalpos par pamatiem straujai un stratēģiskai bataljona izaugsmei un ticu, ka nākamgad mūsu pulkam pievienosies vismaz 50 zemessargi no visas Zemgales. Veidosim Zemgali par spēcīgu un stratēģiski attīstītu Zemessardzes reģionu,” klātesošajiem sacīja  E. Leščinskis.

 

1. Rīgas brigādes komandieris Aivars Krjukovs apliecina, ka vienība turpina pilnveidoties un jaunās bāzes atklāšana Bauskā tam ir pavisam praktisks apliecinājums. „Ceru, ka jaunās bāzes atklāšana mudinās jaunos zemessargus no Bauskas apkārtnes pievienoties 53. kājnieku bataljonam. Stiprināt Zemessardzes infrastruktūru Bauskā ir nozīmīgi arī no stratēģiskiem apsvērumiem, jo, kā mēs jau to zinām no vēstures, pretinieks mūsu zemē bieži ir ienācis tieši caur Zemgales līdzenumu. Ar šo mēs nododam netiešu vēstījumu, ka mēs izaicinājumus drošībai uztveram nopietni un esam gatavi aizstāvēt šos stratēģiski svarīgos vārtus uz Rīgu,” tā A. Krjukovs.

 

53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins uzsvēra, ka katram pilsonim par patriotu ir jābūt ik dienas. „Ne tikai patriotu nedēļa, bet arī ikdienā mums jābūt mūsu zemes patriotiem. Šī bāze var kalpot par vienu no galvenajiem Zemessardzes stratēģiskajiem punktiem visā Zemgalē. Šī vieta ir lieliska un ceru, ka tā attīstīsies un pilnveidosies ik gadu,” izteicās K. Kokins.

 

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs vēlēja Zemessardzei izturību, spēku un čaklas darba rokas, lai bāze attīstītos un kalpotu par stratēģiski svarīgu punktu ne tikai Zemgalē, bet arī visā Latvijā. V.Čačs, dāvinot pulksteni, sacīja: „Lai šis pulkstenis vienmēr rāda miera laiku.”

 

Fotogalerija no atklāšanas pasākuma: ŠEIT

 

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas