Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā atjaunota tranzītiela Aizkraukles virzienā


Bauskā atjaunota tranzītiela Aizkraukles virzienā2021.10.27 Komentāri (0) Bauskā atjaunota tranzītiela Aizkraukles virzienā

Oktobra mēnesī atjaunota satiksme Mēmeles ielā, Bauskā. Mēmeles iela ir stratēģiski nozīmīga tranzītiela, kas pārbūvēta 1473 metru garumā, izveidots apļveida krustojums ar V1005 autoceļa krustojumu. Gadu desmitiem iela bija sabrukusi, un transportlīdzekļu kustība pa to notika tikai vienā virzienā. Ielas izbūve bija iespējama, jo vairāki uzņēmumi rūpnieciskajā teritorijā Mēmeles ielas sākumā nodrošina darbavietas un investē savās ražotnēs. Ielas pārbūve veikta kompleksi, ņemot vērā Bauskas vecpilsētas klātbūtni, izstrādāto „Bauskas pilsētas upju ainavas un zaļās infrastruktūras tematisko plānojumu” un respektējot zaļās, zilās un pelēkās infrastruktūras mijiedarbību.

 

 

 

Paralēli ielai ir izveidota ainaviska pastaigu taka gar Mēmeles upes krastu un koka skatu platforma, laipas un atpūtas vietas, aprīkotas ar soliņiem un atkritumu urnām. Infrastruktūra veicina arī tūrisma nozares attīstību un nodrošina vidi aktīvajai atpūtai un veselības veicināšanai.

 

 

Projekts uzlabo satiksmes drošību, tā ietvaros veikta ielas pārbūve, izbūvējot melno segumu, atrisinot ūdens atvadi no brauktuves klātnes un nodrošinot segas ilgizturību. Atbilstoši būvnoteikumiem nodrošināta vides pieejamība.

 

Ielas garumā ir izveidoti stāvvietu paplašinājumi, tai skaitā stāvvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ielas labajā pusē, atbilstoši projektēšanas uzdevumam, izbūvēts apvienotais gājēju un veloceliņš, kas no brauktuves atdalīts ar betona apmali un dabīgā akmens bruģa saliņu.

 

Visā apvienotā gājēju ceļa garumā, izbūvēta taktilā bruģa vadlīnija, projekta teritorijā veikta ielas apgaismojuma izbūve, izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, izbūvētas un pārceltas pazemes komunikācijas, tsk. kanalizācijas tīkli, uzstādīti satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi, atjaunota zaļā zona, nostiprinātas nogāzes, atsevišķām no tām, lai nodrošinātu noturību pret izskalojumiem, veikts nostiprinājums, atrisinot virsūdeņu novadīšanu.

 

Domājot par gājēju drošību, apļveida krustojumā  ir izbūvētas pamanāmas un izgaismotas gājēju pārejas.  Vietām iestādīti koki, kas kalpos kā skaņas barjera ielas radītajiem trokšņiem. Veikta ceļa zīmju uzstādīšana un ielas horizontālo apzīmējumu krāsošana. Garantijas laiks rekonstruētajai ielai ir pieci gadi.

 

 

Kopējā Mēmeles ielas pārbūves summa ir 3 045 359,44 EUR, ERAF finansējums 969 063,64 EUR, valsts budžeta dotācija 424 374,94 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 301 485,52 EUR un projekta neattiecināmie izdevumi 350 435,34 EUR.

 

Tehnisko projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošināja SIA „BM- projekts”, būvuzraudzību īstenoja SIA „Balt Line Globe”,  un būvdarbus veica  SIA „VIA”. Mēmeles ielas atjaunošana ir viens no spilgtākajiem degradētas teritorijas atjaunošanas projektiem. Ielas rekonstrukcija ir ieguvums ikvienam pilsētas iedzīvotājam, paver plašākas iespējas tūrisma attīstībai un rada labvēlīgu vidi vietējās uzņēmējdarbības izaugsmei.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT
 

“Zaļā infrastruktūra ir stratēģiski plānota pilnīgi vai daļēji dabisku teritoriju tīkls kombinācijā ar citiem vides objektiem, kas ir izveidots un tiek pārvaldīts, lai sniegtu plašu ekosistēmu pakalpojumu klāstu.  Tas ietver zaļās zonas un citus fiziskus elementus sauszemes teritorijās. Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā zaļās infrastruktūras pieejas izmantošana var sniegt ekoloģiskus, ekonomiskus un sociālus ieguvumus. Starp pārējām daudzsološām jomām ir klimata pārmaiņu mazināšana, ilgtspējīga zemes apsaimniekošana, ainavu saglabāšana, rekreācijas telpu attīstīšana, veselības, labklājības un kopienu attīstība un ekonomiskā attīstība kopumā.”

 

Ilze Tijone,
Bauskas novada administrācijas
Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas