Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā apskatāma izstāde “Jūra. Dzintars. Liepājā” – dzintars rotās, jūra fotogrāfijās


Bauskā apskatāma izstāde “Jūra. Dzintars. Liepājā” –  dzintars rotās, jūra fotogrāfijās2015.09.24 Komentāri (0) Bauskā apskatāma izstāde “Jūra. Dzintars. Liepājā” – dzintars rotās, jūra fotogrāfijās

„Jūra. Dzintars. Liepājā.” tā saucas izstāde, ko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas „Zītars” dalībnieki sarūpējuši, cieši sadarbojoties ar Liepājas Tautas fotostudijas “Fotast” vadītāju Jāni Vecbrāli. Šogad, Liepājas 390. jubilejas gada rudenī, šī saules akmens rotu un fotogrāfiju izstāde skatītājus priecēs Bauskā mākslas salonā “Meistars Gothards”, Rīgas ielā 31. Ekspozīcijas atklāšana notiek 24. septembrī plkst. 17.00. Izstāde bez maksas apskatāma līdz 22. oktobrim.

Dzintara rotu meistari un fotogrāfs atraduši kopīgu valodu, jo bildes spilgti ataino to nemierpilno un vareno vidi, kur jaukais saules akmens rodams. Tautas lietišķās mākslas studija „Zītars” izveidojās no dzintara un metāla apdares pulciņa, kas dibināts 1969. gadā. Jau pēc desmit gadiem tas kļuva par studiju, ko no 1975. gada līdz 2008. gadam vadīja Latvijas Mākslinieku savienības biedre Helēna Keterliņa. Tagad šo pienākumu uzņēmusies veikt Austra Ziemele. Studijā darbojas ap divi desmiti mākslinieku, kuri izvirzījuši sev mērķi iepazīt latviešu tautas etnogrāfisko mantojumu, lai radītu mākslinieciski augstvērtīgas rotaslietas un, pateicoties neatlaidībai un centīgam darbam, viņiem tas lieliski izdodas. Zītarnieki regulāri piedalās izstādēs, kas notiek mūsu valstī un ārzemēs. Viņu darbi ir eksponēti Anglijā, Korejā, Austrālijā, Portugālē un daudzās citās pasaules valstīs.

Arī Jāni Vecbrāli kā izstādes „Jūra. Dzintars. Liepājā.” partneri dzintarnieki nav izraudzījušies nejauši. Fotogrāfs uzaicināts sadarboties, labi zinot, ka iemūžināt bildēs jūru ir viņa sirdslieta. „Es bieži esmu sastopams pie jūras. Eju tur tāpēc, ka bez jūras savu dzīvi iedomāties nespēju. Domās jūriņu dažkārt mēdzu salīdzināt ar sievieti. Abas tās ir gan skaistas, gan neparedzamas un mūžam mainīgas. Tikšanās ar jūru man palīdz saglabāt arī garīgo līdzsvaru. Ne velti datorspeciālisti saka, ka jūra palīdz restartēt cilvēka galvā cieto disku, kad tas sāk niķoties,” atzīstas fotomākslinieks, piebilstot, ka nebūt nepretendējot uz pilnību. Jūriņu, tā kā to gribētos nofotografēt, viņam vēl neesot izdevies, taču tamdēļ viņš nevienu brīdi neatsakoties no mērķa to kādreiz tomēr izdarīt. Bauskā viņš skatītājiem eksponēs lielformāta darbus, kuros jūra atainota visos gadalaikos un dažādās noskaņās.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja

Rožu laukums 5/6
Tālr.: 6 34 23505, Mob.: 26131435
e-pasts: inese.serdiene@dome.liepaja.lv

Mājas lapa: www.liepajaskc.lv

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas