Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā apmācīti mentori jauniešu uzņēmējdarbības atbalstam


Bauskā apmācīti mentori jauniešu uzņēmējdarbības atbalstam2017.11.17 Komentāri (0) Bauskā apmācīti mentori jauniešu uzņēmējdarbības atbalstam

Soli pa solim tiek īstenotas projekta “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” (BUSINESS BAG), Nr.LLI-155 aktivitātes.

Lai celtu pašvaldības bibliotēku kapacitāti un nodrošinātu Bauskas novadā inovatīvu uzņēmējdarbības atbalsta vidi, attīstītu uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla potenciālu un iespējas, projekta ietvaros tiks izveidots pārrobežu mentoru sadarbības tīkls, lai veicinātu bērnus un jauniešus attīstīt pārrobežu biznesa idejas. Īstenojot šo projekta ieceri, ir būtiski abām projektā iesaistītajām pašvaldībām – Bauskas novada pašvaldībai un Pasvales rajona pašvaldībai radīt vienotu saturisko rīcības ietvaru, tāpēc projekta ietvaros Biedrība “Attīstības ekspertu asociācija” izstrādājusi mentoringa praktiskās vadlīnijas darbam ar biznesa ideju autoriem bērniem un jauniešiem, kas ir kā darba materiāls mentoriem, kas nākotnē atbalstīs un konsultēs bērnus un jauniešus pārrobežu biznesa ideju izstrādē un attīstībā, ieviesīs biznesa apmācību, un simulācijas programmas ietvaros strādās ar bērnu un jauniešu pārrobežu biznesa komandām.

Lai uzsāktu pārrobežu mentoru sadarbības tīkla izveidi, 8.novembrī Bauskas novada pašvaldībā tika rīkots apmācību un iedvesmas seminārs “PĀRVĒRT IDEJAS DARBĪBĀ – PRAKTISKI UN SAPROTAMI PAR MENTORINGU”, kurā piedalījās divdesmit projektā iesaistītie biznesa atbalsta bibliotēku bibliotekāri un pedagogi no Bauskas novada un Pasvales rajona. Apmācību mērķis – motivēt semināra dalībniekus apzināties savus resursus, tai skaitā radošos resursus, uzlabot uzņēmējspējas un praktizēt mentoringu. Iedvesmas semināra galvenais uzdevums bija stiprināt uzņēmējspējas un prasmes ģenerēt biznesa/ne-biznesa ideju, izzināt mentoriga būtību, praktiski pieredzēt svarīgākos soļus mentoringa procesā.

Seminārs padziļināti radīja izpratni par to, kas ir mentorings, kādi ir tā uzdevumi un loma, tika izzinātas un izprastas pasaulē slavenā radošās domāšanas guru Edvarda de Bono domāšanas metodes “Acs” un “Industrijas standarts”, apskatīti jautājumi par sociālo uzņēmējdarbību, dažādiem biznesa modeļiem, kā pārvērst savu ideju par biznesa ideju, dažādas reģistrācijas formas, kas ir zīmols, kāpēc tas ir svarīgs, kā to veidot.

Semināru vadīja Iveta Cīrule, RISEBA augstskolas Radošā biznesa inkubatora vadītāja, Latvijas Studentu biznesa inkubatoru iniciatīvas dibinātāja un aktīva dalībniece un Inga Uvarova, SIA “ArtSmart” dibinātāja un valdes locekle, Banku augstskolas biznesa inkubatora vadītāja un uzņēmējdarbības lektore.

Balstoties uz iegūtajām zināšanām apmācību laikā, drīzumā tiks uzsākta pārrobežu simulācijas programmas ieviešana. Programmas pirmais posms ir biznesa ideju radīšanas posms, kur apmācītie mentori savas iegūtās zināšanas varēs pielietot praksē. Plānots, ka decembrī Bauskā norisināsies divu dienu pārrobežu pasākums 120 bērniem un jauniešiem no Bauskas un Pasvales (60 bērni un jaunieši no katras pašvaldības), kura ietvaros bērni un jaunieši uzsāks savstarpējo tīklošanos, izveidos komandas un ģenerēs kopējas biznesa idejas jeb biznesa modeļus.

Mentoru vadlīnijas būs pieejamas arī Bauskas novada pašvaldības mājaslapā, sadaļā “Nozaru dokumenti un pētījumi”.

Visas projekta aktivitātes tiek organizētas Interreg V-A Latvijas Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” (BUSINESS BAG), Nr.LLI-155 ietvaros.

Projekta vadošais partneris: Projekta vadošais partneris ir Pasvales rajona pašvaldība, projekta partneris Bauskas novada pašvaldība.

Projekta kopējās izmaksas ir 375 920,31 EUR, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 319 532,26 EUR, valsts līdzfinansējums - 18 796,02 EUR un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 37 592,03 EUR.

Autors: Laine Baha, projektu vadītāja

Foto: Biedrība “Attīstības ekspertu asociācija”

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas