Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā aicina piedalīties diskusijā par Administratīvi teritoriālo reformu


Bauskā aicina piedalīties diskusijā par Administratīvi teritoriālo reformu2019.01.10 Komentāri (0) Bauskā aicina piedalīties diskusijā par Administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzsāk diskusiju ciklu par administratīvi teritoriālo reformu (ATR) un kopā ar Zemgales Plānošanas reģionu aicina reģiona pašvaldību pārstāvjus būt aktīviem, piedalīties un izteikt viedokli šajā jautājumā. LTRK kā lielākā uzņēmēju organizācija, kura pārstāv uzņēmējus visos reģionos, plāno izstrādāt konkrētas vadlīnijas reģionālās politikas attīstībai, vērtējot to caur uzņēmējdarbības prizmu. Uzņēmējdarbības sekmīgai attīstībai nepieciešamas arī spēcīgas un finansiāli neatkarīgas pašvaldības. Šobrīd svarīgi atrast labāko modeli reģionālai reformai, kurā sekmīgi apvienotos uzņēmēju un iedzīvotāju intereses - aptverot visu  Latviju, lai sekmētu reģionu izlīdzināšanu, ko īsteno arī Eiropas Savienība.

 

 

Gan esošā valdība, gan arī jaunievēlētās Saeimas politiskās partijas norāda, ka līdzšinējās administratīvo teritoriju reformas nav devušas gaidīto rezultātu, tādēļ jādomā, kā citādi līdzsvarot novadu attīstību. Ir vesela virkne  funkciju, kas savulaik bija nodotas rajonam, pēc tam novadam, kuras pašvaldības savu ienākumu dēļ līdz galam nespēj nodrošināt. Bet valstij ir jānodrošina, lai katrs Latvijas iedzīvotājs jebkurā Latvijas vietā varētu saņemt visu pakalpojumu paketi – izglītību, veselību, transporta pakalpojumus u.c.

 

Zemgalē ir plānotas 2 reģionālās diskusijas:

  • 10. janvārī Bauskā, Bauskas Kultūras centrā, Kalna ielā 18;
  • 15. februārī Jēkabpilī.

10. janvāra diskusijas dienas kārtība un reģistrācija dalībai: ŠEIT

 

Reģionālās diskusijas rezultēsies ar Vislatvijas konferenci, kas notiks 8.martā Jelgavā LLU Lielajā Aulā.

 

Vairāk informācijas: 
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
M. + 371 29141693
ilze.brice@chamber.lv
www.chamber.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas