Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Baseina pamatos ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm


Baseina pamatos ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm2016.11.16 Komentāri (0) Baseina pamatos ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm

Krītot lielām sniegpārslām, 15.novembrī atzīmēts vēsturisks notikums – Bauskas daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra pamatos iebetonēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Kapsulā ievietots Bauskas novada karogs, pašvaldības informatīvā izdevuma „Bauskas Novada Vēstis” jaunākais numurs, reģionālā laikraksta „Bauskas Dzīve” 14.novembra izdevums, vēstījums nākamajām paaudzēm, kā arī īss apraksts par šī brīža situāciju pašvaldībā un informācija par baseina būvniecības procesu.

Būvobjektā pulcējās pašvaldības un būvuzņēmēju pārstāvji, lai kopīgi ieliktu kapsulu. Pasākuma laikā būvobjektu iesvētīja priesteris Andrejs Mediņš.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa, atklājot pasākumu, atzina, ka šis ir patiess svētku mirklis, jo Bauska sen neko tik grandiozu nav piedzīvojusi, it īpaši sporta skola savos 62 pastāvēšanas gados.

“Ideja par būvniecību apkārt virmojusi vairāk nekā 20 gadus. Sākotnēji bija plānots projektu relizēt pašvaldībai sadarbojoties ar privātuzņēmēju, bet finanšu trūkuma dēļ tas nerealizējās. Ir iets grūts ceļš, kamēr nonācām līdz būvlaukumam. 2012.gada 8.martā dome pieņēma lēmumu par publisko apspriešanu. Tajā pašā gadā tika izstrādāti baseina tehniskie nosacījumi un konkursa kārtībā izvēlēts projektētājs. 2015.gada 30.aprīļa domes sēdē tika pieņemts lēmums, ka šī zeme, kur ceļ baseinu, būs sporta skolai. Aizvadītā gada nogalē pašvaldība cīņā pār izvēlēto firmu uzveic tiesas procesu un par būvniekiem kļūst SIA “Abora”. Šī gada 19. februārī tika noslēgts līgums, savukārt 19.jūlijā – sāk liet pamatus,” klātesošajiem notikumu gaitu ieskicē B. Grantiņa.

“Pēc dažām dienām būs valsts 98.gadadiena. Ceru, ka, sagaidot valsts simtgadi, mums būs ne tikai baseins, bet arī jaunā skolas administrācijas ēka un sporta halle,” cerības pauž BJSS direktore.

Bauskas pašvaldības priekšsēdētājs Raitis Āblenieks uzsver: “Skeptiķi teica: “Kam mums baseins, ja ir trīs upes?” Domājot par skolēnu peldēt apmācību, mūsu trīs upes mācību gada laikā var izmantot tikai dažas reizes. Par baseina vajadzību nevar būt ne runas. Pasvales baseinā nedēļas nogalē puse no visiem peldētājiem ir baušķenieki. Būs iespēja naudiņu atstāt tepat Bauskā, nevis Lietuvā,” uzskata R.Ābelnieks.

Būvuzņēmēju pārstāvis Juris Kravals piebilst, ka šī diena zīmīgi ir izvēlēta patriotu nedēļā. Tas ir apliecinājums rūpēm par Latvijas valsti, par Bauskas iedzīvotāju labklājību. “Tikai kopā strādājot un risinot problēmas, kas rodas būvniecības projektos, ieklausoties vienam otrā, kopā ejot uz nosprausto mērķi, mēs sasniegsim to, ko esam ieplānojuši,” ir pārliecināts SIA “Abora” valdes priekšsēdētājs Juris Kravalis.

Jau ziņots, ka infrastruktūras objekts ir plānots kā profesionālās interešu izglītības iestādes „Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola” struktūrvienība, kur tiks nodrošinātas visu Bauskas novada izglītības iestāžu, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestāžu, audzēkņu sporta nodarbības peldbaseinā.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras objekta  - peldbaseina būvniecībai Bauskas novada pašvaldība sistemātiski veikusi uzkrājumus, taču lai nodrošinātu būvniecībai visus nepieciešamos finanšu līdzekļus, 2015.gada decembra domes sēdē deputāti apstiprināja ieceri ņemt aizņēmumu Valsts kasē.

Ēka prioritāri paredzēta sporta aktivitātēm ar diviem baseiniem. Lielais peldbaseins paredzēts ar četriem 25 metrus gariem celiņiem.  Peldbaseinā būs vieta cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem ielaišanai baseinā. Projektā paredzēts atsevišķs bērnu baseins pirmsskolas un sākumskolas posma izglītības iestāžu audzēkņiem. Plānots, ka rehabilitācijas zona aizņems 15 procentus no kompleksa teritorijas.

Līgumu par 3 137 158,65 eiro vērtā baseina būvniecības uzsākšanu parakstīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa un būvuzņēmēja SIA „Abora” valdes priekšsēdētājs Juris Kravalis. 

FOTOGALERIJA ŠEIT!

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas