Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Baltic Bioethanol ienāk Bauskā, investējot līdz pat 150 milj. eiro.


Baltic Bioethanol ienāk Bauskā, investējot līdz pat 150 milj. eiro.2018.09.25 Komentāri (0) Baltic Bioethanol ienāk Bauskā, investējot līdz pat 150 milj. eiro.

Otrdien, 25.septembrī, Baltic Bioethanol valdes loceklis Karls Hornhofer parakstīja nodoma līgumu ar Bauskas novada pašvaldību par Bauskas industriālā parka attīstības projekta ieviešanu saskaņā ar Bauskas novada pašvaldības integrēto attīstības plānu. Tāpat tika parakstīti pirmie līgumi ar četrām Bauskas novada zemnieku saimniecībām - zs Vaidelotes, Andra Grantiņa zemnieku saimniecība „Eriņi", zs „Beķeri" un zs „Mežmārtiņi",  lai nodrošinātu bioetanola rūpnīcas projekta uzsākšanu Bauskā.

Baltic Bioethanol rūpnīca tiks būvēta Bauskas industriālajā parkā, kurā plānots investēt līdz pat 150milj.EUR. Ražotne nodrošinās darbavietas vismaz 50 augsti kvalificētiem darbiniekiem un tās pievienotā vērtība Bauskas novadam sastādīs aptuveni 30 milj. EUR/gadā. Rūpnīcā plānots ražot otrās paaudzes bioetanolu, kurā kā izejviela tiks izmantota biomasa jeb, konkrētajā gadījumā, salmi. Tos plānots iepirkt no Latvijas lauksaimniekiem. Projekta aplēses liecina, ka kopējais iepērkamo salmu apjoms varētu būt ap 300 000 t/gadā.  

Bioetanola ražotnes īstenošana pavērs iespēju Latvijas augstskolām un zinātniekiem pētīt otrās paaudzes bioetanolu un tā blakusproduktu (piem. lingīns, vināze) ražošanas tehnoloģiju attīstību. Projekta veiksmīga īstenošana sekmēs siltumnīcas efekta gāzu emisijas samazināšanos un nodrošinās Latvijas zemniekiem papildus ienākumu iespējas. Projekta īstenošanas rezultātā jaunā biotanola ražotne Bauskā kļūs par vienu no vērienīgākajiem investīciju projektiem Zemgalē pēdējo 10 gadu laikā un dubultotu līdz šim reģionā uzkrāto ārvalstu investīciju apjomu. Saražoto produkciju un tā blakus produktus Baltic Bioethanol plāno 100% eksportēt uz ārvalstīm. 

Izvēle par labu Latvijai un Bauskai notikusi pateicoties salmu pieejamībai reģionā, plānotās rūpnīcas lokācijai un atbalstam no Bauskas novada domes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Lai nodrošinātu ilgtspējīgu izejmateriālu piegādi rūpniecības vajadzībām, vienlaikus ievērojot Latvijas zemnieku intereses, projekts top ciešā sadarbībā ar Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību Latraps (LPKS Latraps) un Zemnieku Saeimu. 

Baltic Biothenol ilgtermiņa līgumu slēgšanu ar Latvijas lauksaimniekiem veiks līdz 2018.gada beigām, un pēc visu saskaņojumu saņemšanas, ražotni plānots pilnībā pabeigt 20 mēnešu laikā. Baltic Bioethanol otrās paaudzes bioetanola rūpnīcas projektu īsteno par saviem līdzekļiem, nepiesaistot valsts līdzfinansējumu. 

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa,
tālr.: 67039472

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecībunodaļas vadītāja

tālr.:63963975 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas