Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Baibai Tormanei un Milošam Gavendam piešķirts Valsts augstākais apbalvojums


Baibai Tormanei un Milošam Gavendam piešķirts Valsts augstākais apbalvojums2015.04.16 Komentāri (0) Baibai Tormanei un Milošam Gavendam piešķirts Valsts augstākais apbalvojums

Ordeņu kapituls 2015.gada 2.aprīlī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Valsts apbalvojumu Atzinības krusta IV šķiru Bauskas Centrālās bibliotēkas direktorei Baibai Tormanei un Valsts apbalvojumu Atzinības krusta V šķiru  Čehijas Republikas restauratoram, uzņēmuma „Miloš Gavenda restaurator” vadītājam Milošam Gavendam (Miloš Gavenda).     

 B.Tormane Bauskas Centrālās bibliotēkas izaugsmei      veltījusi sava mūža 44 darba gadus, ir bibliotēkzinātņu maģistre. Allaž atvērta dažādām novitātēm bibliotēkas darbā, prasīga pret sevi un saviem darbiniekiem. Šo darba gadu laikā viņas vadītā Centrālā bibliotēka izveidojusies par nozīmīgu ne tikai sava novada, bet arī Zemgales reģiona kultūras centru. Ik gadu tiek rīkoti grāmatu svētki, kas ir nozīmīgs pasākums reģionā.

Uz Bauskas Centrālo bibliotēku pēc padoma brauc bibliotēkas jomas pārstāvji no visas Latvijas.

B.Tormanes profesionālā darba pamatā ir spēja domāt, saskatīt lietu un notikumu attīstību nākotnē. B.Tormanei ir bagāta pieredze Eiropas Savienības projektu vadībā kā rezultātā Bauskas novada bibliotēkas kļuvušas par uzņēmējdarbības atbalsta centriem, novadam tapusi jauna mājas lapa www.bauska.lv  un tiek izstrādāts projekts jaunas bibliotēkas būvniecībai.

Čehu restaurators Milošs Gavenda ir Bauskas pils restaurācijas darbu vadītājs kopš 1996.gada. Viņa vadībā veikti Bauskas Jaunās pils sgrafito dekoratīvā apmetuma konservācijas, restaurācijas un rekonstrukcijas darbi, Bauskas Ordeņpils drupu konservācija un Bauskas pils muzeja speciālistu un būvstrādnieku apmācība. Kopš 1996.gada viņš ir visu Bauskas pilī veikto konservācijas un restaurācijas darbu tehnoloģiju autors.

M.Gavendas darbība Bauskas pilī pacēlusi jaunā pakāpē Bauskas pils saglabāšanas un aprūpes pasākumus, arī devusi jaunus impulsus visas Latvijas mūra ēku restaurācijai.

Bauskas Oreņpils drupu konservācijas darbu kvalitāti novērtējuši gan Latvijas, gan Eiropas Savienības pieminekļu aizsardzības speciālisti.

Valsts apbalvojums Baibai Tormanei un Milošam Gavendam tiks pasniegts 4.maijā.

Andra Matuļenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas