Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktualitātēm martā


Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktualitātēm martā2017.03.29 Komentāri (0) Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktualitātēm martā

Aktivitāšu grafisks atspoguļojums

LIAA Bauskas biznesa inkubatoram marta mēnesis ir bijis aktivitātēm bagāts. Paralēli ikdienas konsultācijām ar potenciāliem un esošajiem jaunajiem uzņēmējiem, esam paspējuši gan noorganizēt aktivitātes, gan smelties iedvesmu ārpus inkubatora telpām.

Tie, kuri seko jaunumiem LIAA Bauskas biznesa inkubatora Facebook lapā www.facebook.com/LIAAbauska būs jau ievērojuši, ka vismaz divas reizes mēnesī inkubatora telpās norisinās dažādas vakara aktivitātes. Marta mēnesis nebija izņēmums. Trešajai pieredzes apmaiņas pieturai tika dots nosaukums “Āzijas tirgus”. Savā pieredzē par Ķīnas, Vjetnamas, Malaizijas un Taivānas kultūras īpatnībām un uzņēmējdarbības tendencēm dalījās Aleksandrs Sorohovs. Aleksandrs uzsvēra, ka augstu pievienoto vērtību Āzijas iedzīvotājs šobrīd saskata “Nordic.Bio.Eco.Natural.Homemade” produktos, tieši uzsverot “Nordic” fenomenu. Kā arī, ja Latvijas ražotājs nevar finansiāli atļauties savu produktu virzīt Āzijas tirgū, joprojām ir iespēja savu tirdzniecību izvērst tur, kur apgrozās lielas Ķīnas iedzīvotāju tūristu masas, piemēram, Tallinā. Iegūto atziņu vakara gaitā bija ļoti daudz, bet vakara noslēgumā Aleksandrs klausītājiem novēlēja nebaidīties no Āzijas tirgus varenības un ieteica katram uzņēmumam atrast savas individuālās iespējas piekļūt šo valstu klientam.

Savukārt 23.martā LIAA Bauskas biznesa inkubatorā uz vakara pasākumu tikās tikai pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta saņēmēji, lai rastu atbildes uz ikvienam uzņēmējam nozīmīgiem jautājumiem par uzņēmuma kontroli, pārvaldi, risku vadīšanu uzņēmuma dalībnieku attiecībās un praksi uzņēmuma daļu sadalījumā. Plašākas diskusijas izvērtās tieši par jautājumiem, kas skar daļu sadalījumu biznesa idejas autoram, par situāciju, kad uzņēmuma partneris nevēlas vairs strādāt uzņēmuma interesēs un kā pasargāt savas intereses, lai nepieļautu izstumšanu no uzņēmuma. Šie ir jautājumi, kuri bieži vien nezināšanas dēļ sākotnēji tiek palaisti pašplūsmā un netiek formāli sakārtoti, un īpaši nozīmīgi kļūst brīdī, kad problēmas jau ir samilzušas.  

 Nozīmīgs atskaites datums LIAA Bauskas inkubatorā bija arī 21.marts, kad noslēdzās otrās kārtas uzņemšana inkubācijas atbalsta saņemšanai. Savu vēlmi turpmāk saņemt atbalsta pakalpojumus ir izteikuši divi reģistrētie uzņēmumi, kuriem sava biznesa ideja būs jāprezentē Konsultatīvajai komisijai 11.aprīlī. Atgādinām, ka fizisko personu uzņemšana LIAA Bauskas biznesa inkubatorā norisinās nepārtraukti. Savukārt reģistrētiem uzņēmumiem, kuriem ir iespēja saņemt plašāku atbalsta pakalpojumu klāstu, pieteikšanās inkubācijai norisinās ik pēc trīs mēnešiem. Kopumā uz šo brīdi LIAA Bauskas biznesa inkubatorā ir pieteikušies 8 biznesa ideju autori pirmsinkubācijai, 3 reģistrēti jaunie uzņēmēji inkubācijai, un uz uzņemšanu inkubācijai aprīlī tiek virzīti vēl 2 uzņēmumi.

Kā jau tika minēts, tad aktīva darbība norisinās ne tikai inkubatora telpās. 22.martā LIAA Bauskas biznesa inkubators sadarbībā ar finanšu institūciju “Altum” organizēja apmācību semināru jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības uzsācējiem. Šādus izbraukuma pasākumus plānots organizēt turpmāk arī Rundāles un Vecumnieku novados.

 Paralēli šīm aktivitātēm LIAA Bauskas biznesa inkubatora pārstāvis apmeklēja gan LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu, lai turpmāk jaunajiem uzņēmējiem ieteiktu nodaļas daudzpusīgos pakalpojumus produkta izstrādes jautājumos. 20.martā LIAA Bauskas biznesa inkubatora pārstāve iesaistījās biznesa ideju vērtēšanā 1-12.klašu skolēnu konkursā „Es – jaunais uzņēmējs”. Savukārt 24.martā tika apmeklēta “Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2016” svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā Uldis Maniks tikko dibinātajam Vecumnieku SIA “Vīru virtuve” pasniedza Bauskas biznesa inkubatora simpātiju balvu.

Arī aprīlis solās būt aktivitātēm bagāts. Lai par iespējām iesaistīties uzzinātu vēl pirms notikuma, aicinām sekot LIAA Bauskas biznesa inkubatora Facebook lapai. Bet nobeigumā vēlamies novēlēt ikvienam noticēt savam potenciālam un spert pirmos soļus ārpus komforta zonas. Jo tikai caur darbiem ir iespējama attīstība.  

Atgādinām, ka LIAA Bauskas biznesa inkubators tiek finansēts projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.


LIAA Bauskas biznesa inkubatora vecākais projektu vadītājs Uldis Maniks
Katoļu iela 3, Bauska, LV-3901
Tālr. +371 62 400 908


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas