Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atmiņu stāsti 70 gadu garumā. Bauskas 2.vidusskolai


Atmiņu stāsti 70 gadu garumā. Bauskas 2.vidusskolai - 70!2014.10.27 Komentāri (0) Atmiņu stāsti 70 gadu garumā. Bauskas 2.vidusskolai - 70!

25.oktobrī Bauskas 2.vidusskolas telpas skanēja citādi kā ierasts. Bērnu radītās kņadas vietā, šoreiz šeit bija apskāvieni, smaidi, lepnums par piederību savai skolai un siltums, radies no atkalredzēšanās prieka. 25.oktobrī Bauskas 2.vidusskola bija pulcējusi savus absolventus, lai kopā svinētu izglītības iestādes septiņdesmito dzimšanas dienu. Tur pat trīs stundu ilgajā svētku sarīkojumā līkločiem tika izstaigāti skolas vēstures labirinti un pārcilāti bagātīgie atmiņu krājumi. Sveikt vidusskolu skaistajā jubilejā bija ieradušies daudzi tuvi un tāli viesi. „Sirsnīgi sveicu Bauskas 2.vidusskolas skolēnus, skolotājus, absolventus un visus klātesošos skolas dzimšanas dienā,” tā savā apsveikuma vēstulē pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. „Septiņdesmit gadi ir nozīmīgs laika posms, kurā ir paveikts daudz labu darbu, ieliekot stingru pamatu turpmākajiem sasniegumiem un izaicinājumiem. Pateicos vidusskolas pedagogu saimei par pašaizliedzīgo un profesionālo darbu jaunās paaudzes izglītošanā! Īpašu pateicību vēlos izteikt skolas direktorei Verai Grigorjevai pa ieguldījumu Bauskas 2.vidusskolas attīstībā un mācību programmu pilnveidošanā, kā arī par mērķtiecīgu un ilggadēju darbu izglītības kvalitātes celšanā un sabiedrības integrācijā Bauskas novadā un Latvijā,” teikts prezidenta kunga vēstulē. 

Sumināt skolas saimi bija ieradušās Bauskas novada pašvaldības amatpersonas. „Mūsu novadā ir 20 izglītības iestādes. Daudzas no tām šogad svin savas jubilejas, dažas pat lielākas un apaļākas jubilejas, tomēr Bauskas 2.vidusskola ir īpaša. Īpaša 

ar savām tradīcijām, bagātīgo vēsturi, sasniegumiem izglītības nozarē,” uzrunājot klātesošos, sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. „Īpaši lepojos, ka Bauskas 2.vidusskola bija viena no pirmajām valstī, kas no mācību priekšmetu apguves divās valodās, pilnībā pārgāja uz apmācību valsts valodā”, uzsvēra R.Ābelnieks. Par nopelniem izglītībā un sabiedrības saliedēšanā novada un valsts mērogā un sakarā ar izglītības iestādes 70 gadu jubileju, domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks Bauskas 2.vidusskolas kolektīvam pasniedza Bauskas novada domes apbalvojumu “Goda raksts” un naudas balvu EUR 1000. „Ir svarīgi priecāties par sasniegumiem un lepoties ar tiem, bet vēl svarīgāk ir saglabāt sasniegto līmeni un turpināt attīstīties,” saņemot apbalvojumu, sacīja skolas direktore Vera Grigorjeva.

No priekšsēdētāja rokām pašvaldības apbalvojumu “Atzinības raksts” un naudas balvu EUR 50 saņēma vairākas skolas darbinieces:

skolotāja Henriete Cvetkova par ilggadēju godprātīgu, nesavtīgu pedagoģisko darbu un aktīvu sabiedrisko darbību;
skolotāja Valentīna Klabe par ilggadēju godprātīgu pedagoģisko un audzināšanas darbu;
skolotāja Biruta Šogolova par augsti profesionālu darbu, individuālu pedagoģisko pieeju darbā ar audzēkņiem;
skolotāja Vera Dāboliņa par panākumiem audzēkņu latviešu valodas izkopšanā un radošuma veicināšanā;
skolotāja Valentīna Caļuka par ilggadēju godprātīgu pedagoģisko darbu un skolas ārpusklases aktivitāšu organizēšanu;
skolas darbiniece Nadežda Safoņenkova par ilggadēju godprātīgu darba pienākumu izpildi;
skolas darbiniece Nadežda Zariņa par nevainojamu un radošu darba pienākumu izpildi.

„Mani vienmēr priecē skolas svētku reizes, jo šajos svētkos var redzēt un just, kas ir skolas dvēsele. Bauskas 2.vidusskolā

 skolas dvēsele un spožākā zvaigzne ir skolas direktore Vera. Viņa ar savu 

sirds gudrību, dzīves inteliģenci, sievišķīgo šarmu un patiesu vēlēšanos veidot un virzīt savu skolu augstākiem mērķiem ir pelnījusi šos skaisto un jauko nosaukumu - skolas dvēsele,” savā apsveikumā sacīja Bauskas novada domes deputāte Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītāja Inita Nagņibeda. „Lai jūsu skolas devīze – Es kāpt gribu kalnā visaugstākā – piepildās,” vēlēja I.Nagņibeda. 

„Bauskas 2. vidusskola ir lielākā Bauskas novada izglītības iestāde. Vislielākais nopelns tajā ir direktorei Verai Grigorjevai. Mums kā novada administrācijai vienmēr bijis viegli sadarboties ar 2.vidusskolu, jo šeit vienmēr ir zināmi mērķi. Grigorjevas kundze skaidri zina, ko vēlas sasniegt un kādā virzienā iet.  Paldies jums par šo konstruktīvo sadarbību”, savā apsveikumā sacīja Bauska novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka.

Izglītības iestādi un pedagogu kolektīvu sveica kolēģi no citām novada skolām. Laba vēlējumi tika saņemti no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas mūzikas skolas, Bauskas mākslas skolas, Bauskas novada Bērnu un jauniešu sporta skolas. Izglītības nodaļas vadītājs Ģirts Bernauts vairākiem iestādes pedagogiem pasniedza Latvijas Republikas Izglītības un kultūras ministrijas Atzinības rakstus. 
Sirsnīgus sveicienus bija atnesuši arī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas pārstāvji un Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Bauskas filiāles vadītāja Līga Jankova. 
Lai nodotu Rundāles pils svētku sveicienu, bija ieradušies hercoga Ernsta Johana Bīrona galma pārstāvji. Vecāku biedrība „Iniciatīvu centrs” skolai dāvāja ne vien labus vārdu, bet arī ar Bauskas novada pašvaldības un Nīderlandes fonda atbalstu izveidotu ziedu stādījumu pie skolas ārdurvīm, kas tapis piedaloties projektā „Iedzīvotāji veido savu vidi 2014”

Pasākumā dziesmas un dejas mijās ar sirsnīgiem atmiņu stāstiem. Skolas absolventiem, vērojot katram laika posmam īpaši sagatavotos priekšnesumus, bija iespēja ceļot laikā un kaut neilgu mirkli sajust to bezrūpību un vieglumu, kāda piedienas skolas gadiem. Notikumiem bagātās Lotosa nometnes, kopīgi svētki, sasniegumi, mīļie un atsaucīgie skolas pedagogi – tas viss bija te. Cik bagāta ir skolas vēsturi, tik bagāta skola ir arī šodien! Skolas kolektīvs ar lepnumu stāstīja par dažādiem projektiem, skolēnu panākumiem, pedagogu veiksmēm un sasniegto skolas fiziskās vides uzlabošanā.

Pasākuma noslēgumā skolas direktore Vera Grigorjeva ar klusuma brīdi aicināja atcerēties gan skolas direktorus, gan skolotājus, gan klasesbiedrus, kuri vairs nav kopā ar mums.   „Dzīve iet uz priekšu, viss notiek. Mēs dzīvojam, strādājam, mēs cenšamies, mēs mīlam. Ko var skola? Skola dod zināšana, gatavo cilvēku lielajai dzīvei. Atestāts, kuru mēs izsniedzam saviem absolventiem ir garants tam, ka viņi ir konkurētspējīgi. Kopējais absolventu skaits ir 2600. Mūsu absolventi ir visur! Viņi ir pedagogi, medicīnas darbinieki, juristi, mūsu absolventi ir brīnišķīgas mātes, kuras audzina savus bērnus, kalēji, šoferi, metinātāji…. Un es varu turpināt, mūsu absolventi ir visās sfērās, un viņus visus vieno viens – Bauskas 2.vidusskolā iegūtā izglītība. Mēs esam mācīti strādāts, darbs ir pamatu pamats. Īpaši man ir tie 17 pedagogi, kuri ir mūsu absolventi un pēc pedagoģiskās izglītības iegūšanas, atgriezušies strādāt mūsu skolā, īpaši ir tehniskie darbinieki, kuru veiktais darbs ikvienam, ienākot mūsu skolā, rada sirsnības, sakoptības un sakārtotības sajūtu. 13 no viņiem ir 2.vidusskolas absolventi. Paldies jums visiem! Šodien gribu teikt – es mīlu jūs visus!” noslēdzot svinīgo pasākumu, sacīja Bauskas 2.vidusskolas direktore Vera Grigorjeva. Absolventi kopā ar pedagogiem devās nelielā ekskursijā skolas telpās, lai pēc neilga brīža tiktos skolas stadionā un vērotu krāšņu svētku uguņošanu.

Fotogalerija

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību speciālistu. 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas