Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atkritumu apglabāšanas cenu pieaugums Getliņos ietekmē atkritumu apsaimniekošanas tarifu Bauskas novadā


Atkritumu apglabāšanas cenu pieaugums Getliņos ietekmē atkritumu apsaimniekošanas tarifu Bauskas novadā2021.12.14 Komentāri (0) Atkritumu apglabāšanas cenu pieaugums Getliņos ietekmē atkritumu apsaimniekošanas tarifu Bauskas novadā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 9.decembrī apstiprinājusi SIA „Getliņi EKO” iesniegtās jaunās atkritumu apglabāšanas izmaksas. Regulators ir izvērtējis iesniegto tarifu projektu un to veidojošo izmaksu un ieņēmumu pamatojumu un secinājis, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA „Getliņi EKO” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas.

Kā skaidroja SIA „Vides serviss” valdes loceklis Uģis Saukums, atkritumu apsaimniekošanas cenu veido trīs komponentes: atkritumu savākšana un pārvadāšana, dabas resursu nodoklis un pārstrādes izmaksas poligonā.

 

 

Sadzīves atkritumu tarifa pieaugums 2022. gadā saistīts ar dabas resursa nodokļa un „Getliņu” poligona darbības izmaksu palielinājumu. Poligona izmaksu pieaugums tiek pamatots ar ražošanas izmaksu pieaugumu, kas sevī daļēji ietver energoresursu sadārdzinājumu un investīcijām šķirošanas un pārstrādes jaudu palielināšanā.

 

Ar 2022. gada 1. janvāri palielinās dabas resursu nodoklis no 65 EUR/t  uz 80 EUR/t. Papildus ar 2022. gada 10. janvāri „Getliņu” poligona sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs tiek noteikts 150,77 EUR/t līdzšinējo  80,53 EUR/t vietā. Kā skaidro „Getliņi EKO”, cenas pieaugums saistīts ar atkritumu šķirošanas un pārstrādes izmaksu pieaugumu.

 

Regulatora apstiprināto apsaimniekošanas tarifu tiešā veidā ietekmē pierīgas pašvaldības, no kurām uz Getliņiem ved nešķirotos sadzīves atkritumus. Tajā skaitā arī Bauskas novada pašvaldība. Šis sadzīves atkritumu pakalpojumu cenu kāpums  skars klientus, kam šo pakalpojumu nodrošina pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Vides serviss”. Kopējais cenas pieaugums ir 40%.

 

Kā paskaidroja SIA „Vides serviss” ekonomiste Larisa Vilka, pašvaldības kapitālsabiedrības daļa par sadzīves atkritumu pārvadāšanu nav palielinājusies. Tā joprojām ir 12.89 EUR/t (ar PVN). 

 

Informācijai

  • Atbilstoši grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, kopš 2021.gada pakāpeniski pieaug dabas resursu nodoklis.
  • Palielinot dabas resursu nodokli, valsts politika vērsta uz šķiroto atkritumu daļas pieauguma veicināšanu, kas savukārt būtu videi draudzīga un ekonomiski izdevīga atkritumu apsaimniekošana.
  • Dabas resursu nodoklis ir instruments vides aizsardzībai, piesārņojuma mazināšanai un ekonomiskai dabas resursu izmantošanai.
  • Pašvaldība aicina iedzīvotājus pēc iespējas vairāk izmantot iespēju šķirot atkritumus, lai kopējā apglabājamā nešķiroto atkritumu daļa Getliņos būtu mazāka.

 

PRK lēmums: ŠEIT

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas