Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atklāj grāmatu nodošanas kasti


Atklāj grāmatu nodošanas kasti2014.12.22 Komentāri (0) Atklāj grāmatu nodošanas kasti

22.decembrī, spītējot negantajiem un ziemai pavisam neraksturīgajiem laikapstākļiem, Bauskas Centrālās bibliotēkas kolektīvs kopā ar domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku un muzicējošu Ziemassvētku rūķi svinīgā pasākumā atklāja Grāmatu nodošanas kasti. 

Grāmatu nodošanas kaste ir lieliska iespēja visiem bibliotēkas apmeklētājiem – lieliem un maziem lasītājiem, kuriem nu vairs nebūs jādodas uz bibliotēku, lai tikai nodotu grāmatu. Tagad to var ievietot grāmatu kastē, un grāmata atkal atradīs savu vietu tās novada bibliotēkas grāmatu plauktā, nu kura tikusi paņemta. Protams, ikviens bibliotēkas apmeklētājs arī turpmāk tiek mīļi gaidīts bibliotēkā, lai atdotu paņemto grāmatu un izvēlētos jaunu, taču šī ir alternatīva, kuru var izmantot, ja aizņemtība vai citi apstākļi liedz doties uz bibliotēku. Visus, kuri satraucas par to, kā gan bibliotēku darbinieki zinās, kurā bibliotēkā un kurš cilvēks grāmatu paņēmis lasīšanai, varam apgalvot, ka problēmu nebūs – bibliotēku informācijas sistēma ļauj atpazīt katru konkrētu grāmatu pēc tās unikālā svītru koda. Visas grāmatas atradīs savu īsto vieto!

Pasākumā daži bibliotēkai uzticīgie lasītāji jau pamēģināja grāmatu nodošanas sitēmu un ievietoja tajā bibliotēkā paņemtās grāmatas. Pēc tam ikviens klātesošais varēja apskatīties, kur grāmatas paliek un kā tās no kastes tiek izņemtas. 

Grāmatu nodošanas sistēmas iegāde ir Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītājas Baibas Tormanes izlolota iecere. Atbalstu šai iniciatīvai pauda arī novada domes deputāti. Viņi 27.novembra Bauskas novada domes sēdē lēma par nepieciešamo 4743 EUR piešķiršanu Bauskas Centrālajai bibliotēkai no Bauskas novada pašvaldības 2014.gada budžeta līdzekļu atlikuma.

Grāmatu kaste izvietota pie Bauskas novada administrācijas ēkas Uzvaras ielā 6, ēkas, kurā kādreiz atradās Bauskas pilsētas dome. Lai gan jaunā sistēma, protams, neatrisina visas problēmas, kas saistītas ar vides pieejamību Bauskas Centrālās bibliotēkas telpām, tā tomēr ir liels ieguvums. Saudzēsim jauno iekārtu, lai tā ilgi varētu veikt savas funkcijas, padarot bibliotēkas klientu soli ērtāku un raitāku. 

 

Ieva Šomina, 

sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas