Ceturtdiena, 28. Oktobris, 2021. Antoņina, Ninona, Ņina, Oksana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atjaunoti un paplašināti stāvlaukumi pie Īslīces kultūras nama


Atjaunoti un paplašināti stāvlaukumi pie Īslīces kultūras nama2017.11.07 Komentāri (0) Atjaunoti un paplašināti stāvlaukumi pie Īslīces kultūras nama

Kā viens no nozīmīgākajiem kultūras infrastruktūras objektiem novadā tiek izmantots Īslīces kultūras nams. Tas ir viens no lielākajiem  un pasākumu ziņā noslogotākajiem kultūras namiem Bauskas novadā. Tajā notiek gan vietējās nozīmes koncerti un pasākumi, gan  Bauskas novada pašvaldības un Latvijas mēroga pasākumi un konkursi, pieaugušo un skolēnu deju skates un starptautiski mūzikas festivāli. Ikdienā tajā darbojas 14 pulciņi (248 dalībnieki), kā arī šajā ēkā 2.stāva telpās tiek nodrošināta Īslīces vidusskolas 5-gadīgo un 6-gadīgo skolēnu apmācība.

Īslīces kultūras nams  tika uzbūvēts pirms vairāk kā četrdesmit gadiem. Esošo laukumu un celiņu segums bija kritiskā stāvoklī, betona plāksnes izšķiebušās un sadrupušas, vietām  atsegušās armatūras drātis. Lietus ūdens novadīšana nebija risināta,  izveidojušies lokāli iesēdumi un bedres, kur uzkrājās atmosfēras nokrišņu ūdens, līdz ar to daļa laukuma lietainā laikā bija zem ūdens.

Lai risinātu šo problēmu, 2016.gadā tika izstrādīti divi projektu pieteikumi un saņemts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums šo projektu īstenošanai.

Projekta „Īslīces kultūras nama pieejamības uzlabošana” ietvaros ir veikti Īslīces kultūras nama teritorijas labiekārtošanas darbi, strūklakas demontāža, esošo laukumu un celiņu atjaunošana, seguma nomaiņa, pandusa izveide pie ieejas durvīm vides pieejamības nodrošināšanai personām ar īpašām vajadzībām, atbilstoši LVS standartiem, zāliena atjaunošana, dekoratīvo stādījumu dobju izveide. Būvdarbi norisinājās jūlija un augusta mēnešos.

Projekta kopējās izmaksas 39 912,35 EUR, t.sk.,  būvniecības izmaksas 37 613,35 EUR un būvuzraudzības izmaksas 2 299,00 EUR, publiskais finansējums – 33 852,01 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums – 6 060,34 EUR.

Otra projekta Īslīces kultūras nama stāvlaukumu atjaunošana un paplašināšana” ietvaros bija paredzēts risināt auto stāvlaukumu problēmu pie kultūras nama, jo arī esošā auto stāvlaukuma segums bija sliktā stāvoklī, laukuma platība bija nepietiekama, jo pasākumu laikā trūka vietas, kur novietot autobusus un automašīnas.

Projektā tika veikta esošā laukuma atjaunošana 1124mplatībā un jauna stāvlaukuma izbūve 1363 mplatībā. Jaunie stāvlaukumi izbūvēti kā esošo stāvlaukumu paplašinājumi, lai būtu iespējams novietot vairāk transportlīdzekļus pie Īslīces kultūras nama pasākumu norises laikā.

Zāliena atjaunošana ar melnzemes iestrādi ap izbūvētajiem stāvlaukumiem tiks pabeigta pavasarī, iestājoties atbilstošiem laika apstākļiem, jo šoruden ilgstošo lietavu dēļ, kvalitatīvi šos darbus nav iespējams paveikt.

Projekta kopējās izmaksas 63 441,07 EUR, t.sk.,  būvniecības izmaksas 60779,07 EUR, būvuzraudzības izmaksas 2 299,00 EUR un autoruzraudzības izmaksas 363,00 EUR. Publiskais finansējums – 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums – 18 441,07 EUR.

2018.gada vasarā, paralēli sporta un atpūtas parka labiekārtošanas darbiem, tiks izbūvēts arī apgaismojums stāvlaukumam.

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas