Sestdiena, 23. Oktobris, 2021. Daina, Dainida, Dainis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atjaunota Ceraukstes Tautas nama fasāde


Atjaunota Ceraukstes Tautas nama fasāde2018.12.13 Komentāri (0) Atjaunota Ceraukstes Tautas nama fasāde

Šīs vasaras un rudens mēnešos tika veikti Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošanas un siltināšanas darbi,  lai uzlabotu Ceraukstes pagasta pārvaldes, bibliotēkas un kultūras pakalpojumu  kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Būvdarbus veica SIA “GS CELT”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BŪVĒTIKA”.

 

 

 

 

 

 

Ceraukstes pagasta Tautas nams savu darbību sāka 1907.gadā. Aktīvie Ceraukstes kultūras dzīves veidotāji  vēlējās savu namu, tādēļ  viņi no vietējā Ribbes saimnieka iegādājās viņam piederošo krogu. Nams bijis stipri nolaists un tajā pašā gadā sākās tā pārbūves darbi. Ceraukstes apriņķī darbojās izglītības - saviesīgā biedrība “Austra” (biedrības priekšsēdētājs Jānis Kampiņš), kas organizēja dažādus kultūras pasākumus. Veco kroga māju paplašināja, ēkas ziemeļu galā iebūvēja zāli un skatuvi. Ēkas dienvidu daļā ierīkoja veikalu, dzīvokli ar divām telpām un bibliotēkas istabu, kurā pārveda Brīvbibliotēkas grāmatu fondu no Ceraukstes muižas ēkas.  1910.gada 26.decembrī notika biedrības nama atklāšana. Sākot ar to dienu Ceraukstes pagastā visi kultūras pasākumi līdz pat šodienai notika Tautas namā. Lieli pārbūves darbi ēkai norisinājās  1936.gadā, bet kapitālo pārbūvi  namam veica 1966.gadā.

Attēlā: Ceraukstes Tautas nams pirms fasādes atjaunošanas un siltināšanas darbiem

No 1966. līdz 1977.gadam Tautas nama otrajā stāvā atradās kolhoza “Ceraukste” kantoris. 1977.gadā mājvietu Tautas nama telpās rod Ceraukstes medpunkts, kas savus apmeklētājus šeit pieņem joprojām. Joprojām arī šajā namā atrodas Ceraukstes 1.bibliotēka. 1993.gadā uz Tautas nama ēku pārcēlās Ceraukstes pagasta pārvalde. No 2002.gada Tautas nama telpās darbojas arī biedrība “Lauku sieviešu klubs “Mikslis””.

 

Šobrīd šajā ēkā iedzīvotājiem ir iespēja saņemt sociālā darbinieka, bāriņtiesas locekļa, nekustamā īpašuma speciālista, ģimenes ārsta pakalpojumus, pieteikt santehniķa pakalpojumus, veikt nekustamā īpašuma nodokļa un komunālos maksājumus, iesniegt dokumentus pašvaldībai, kā arī vērsties pie Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītāja dažādu jautājumu risināšanā. Ēkas pirmajā stāvā tiek nodrošināti bibliotēkas un kultūras pakalpojumi, pieejama aprīkota Tautas nama zāle un skatuve. Tautas namā darbojās vairāki amatieru mākslas kolektīvi. Biedrība ”Lauku sieviešu  klubs “Mikslis” šeit organizē dažādus pasākumus, nodarbības. Pateicoties biedrības darbībai, kultūras darba uzlabošanai un pilnveidošanai ir īstenoti  vairāki projekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēlā: Ceraukstes Tautas nams pēc fasādes renovācijas un siltināšanas

Ēkā pēdējos gados ir veikti dažādi rekonstrukcijas darbi, apkures nomaiņa, fasādes krāsošana, daļēja aprīkojuma atjaunošana, logu nomaiņa un kosmētiskais remonts, taču ēkas fasādes nesiltināšana paātrinātu norobežojošo konstrukciju bojāšanos, samazinātos ēkas un inženiersistēmu kalpošanas laiks. Ēkas ķieģeļu mūris bija ar zemu siltuma pretestību, kā rezultātā aizplūda liels siltumenerģijas daudzums, kas paaugstināja ikgadējās ēkas apkures izmaksas. Īpaši paaugstināta siltumenerģijas plūsma tika konstatēta caur ēkas cokola daļu un ārsienām. Tādēļ tika pieņemts lēmums veikt ēkas siltināšanas darbus, izstrādāts projekts „Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošana  pakalpojumu nodrošināšanai” un iesniegts biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Projekta īstenošanai piešķirts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums.

 

Projektā veikta Tautas nama ēkas cokola atjaunošana,  pamatu siltināšana, fasādes atjaunošana un siltināšana, lietus ūdens noteku montāža, vēja kastes atjaunošana un skatuves grīdas daļas pārseguma siltināšanu no pagraba telpas puses. Zemes planēšanas darbus un zālāja atjaunošanu darbus veiks tiklīdz tam būs piemēroti laika apstākļi.

 

Kopējās projekta izmaksas 87 280,71 EUR, publiskais finansējums 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 42 280,71 EUR.

 

Paldies visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem darbiniekiem un Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājam Viesturam Janševskim!

 

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas