Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atgādinājums par mājas dzīvnieku labturības prasību ievērošanu


Atgādinājums par mājas dzīvnieku labturības prasību ievērošanu2022.01.27 Komentāri (0) Atgādinājums par mājas dzīvnieku labturības prasību ievērošanu

Bauskas novada pašvaldības policija informē, ka 2022.gada marta, aprīļa un maija mēnešos pievērsīs pastiprinātu uzmanību uz pašvaldības policijas redzeslokā nonākušo mājas dzīvnieku labturības prasību ievērošanu. Atkārtoti lūdzam dzīvnieku īpašniekiem veikt visas nepieciešamās darbības, lai dzīvnieku turēšana būtu atbilstoša spēkā esošo normu prasībām.

Bauskas novada pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 59.panta 14. un 17. punktiem dzīvnieku īpašniekam vai turētājam ir noteikts pienākums nodrošināt mājdzīvnieka profilaktisko vakcināciju pret trakumsērgu, kā arī nodrošināt, lai suns līdz četru mēnešu vecumam tiek apzīmēts ar mikroshēmu.

 

 

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošajā teritorijā, ir jānodrošina pilnīgu attiecīgās teritorijas norobežošanu no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas, novēršot iespēju sunim izkļūt no tās, kā arī pie norobežotās teritorijas ieejas ir jāierīko zvans vai cita ierīce, kas radīs iespēju sazināties ar teritorijas īpašnieku vai valdītāju.

 

Atceries:

  • Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suni ir jāved pavadā, ja suns ir atzīts par bīstamu, tad papildus ir jāliek uzpurnis.
  • Zaļajā zonā un mežā suns var atrasties bez pavadas ar nosacījumu, ka tas atrodas tādā attālumā no īpašnieka vai turētāja, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.
  • Viensētās suni var turēt ārpus telpām nepiesietu, ja tiek nodrošināts, ka tas neapdraud cilvēkus un dzīvniekus un ja suns veic sargāšanas uzdevumu, tā uzturēšanās teritoriju norāda ar zīmi "Suns!

 

Vienlaikus Bauskas novada pašvaldības policija atgādina, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.266  52.3. punktam mājas dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas dzīvnieka ekskrementus.

 

Iegādājoties mājas dzīvnieku, dzīvnieka īpašnieks vai turētājs uzņemas atbildību par mājas dzīvnieka labturības un īpašo turēšanas prasību ievērošanu un veterinārmedicīniskās palīdzības nodrošināšanu, nepieļauj tā klaiņošanu, kā arī nodrošina dzīvnieka meklēšanu un apbedīšanu.

 

Bauskas novada pašvaldības policija informē, ka par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem ir paredzēta administratīva atbildība un ir paredzēts naudas sods - fiziskajai personai līdz 1750 EUR, bet juridiskajai personai — no 110 EUR līdz 2500 EUR.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas