Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atbalsta izglītības iestāžu reorganizāciju


Atbalsta izglītības iestāžu reorganizāciju2016.11.11 Komentāri (0) Atbalsta izglītības iestāžu reorganizāciju

Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 9.novembrī deputāti atbalstīja un virzīja tālākai izskatīšanai domes sēdē  lēmuma projektu par Mežgaļu pamatskolas attīstības plāna 2016./2017.– 2018./2019.mācību gadam mācību gadam saskaņošanu. Šis attīstības plāns paredzēts laika periodam pirms Mežgaļu pamatskola tiks reorganizēta par Mežgaļu sākumskolu.

Sēdē deputāti atbalstīja arī lēmuma projektu  par vispārējās izglītības iestādes „Mežgaļu pamatskola” reorganizāciju. Kopumā lēmuma projekts tika atbalstīts. Arī mācību iestādes direktore Solvita Putele atzina, ka redzot bērnu skaita samazinājumu, ir skaidra reālā situācija, ka pašreizējā statusā skolai nav perspektīvas. Deputāts R. Žabovs sacīja, ka Mežgaļu pamatskolas skolēniem ir iespēja mācīties arī Griķu pamatskolā, kas ir vispārējā mācību iestāde ar lauku vidi. Pret šāda lēmuma pieņemšanu balsoja deputāte Rudīte Čakāne.  

Deputāti izskatīja sagatavoto lēmuma projektu par Bauskas novada vispārējās izglītības iestāžu „Vecsaules pamatskola” un „Ozolaines pamatskola” reorganizāciju.  Reorganizācijas rezultātā paredzēts Ozolaines pamatskolu apvienot ar Vecsaules pamatskolu, tādējādi Vecsaules pamatskola īstenotu vispārējās pamatskolas izglītības programmu trīs adresēs – Vecsaulē, Jaunsaulē un Ozolainē. Izglītības iestāžu reorganizācija jāveic līdz nākamā gada 31.jūnijam. Deputāti tālākai izskatīšanai šo lēmuma projektu virzīja vienbalsīgi.

Deputāti atbalstīja lēmuma projektu par paredzēto Mežotnes pamatskolas reorganizāciju pēc diviem mācību gadiem. Kā atzina skolas direktore D.Lapkovska, mācību iestādē šogad mācās 72 bērni. Kolektīvā valda saprotoša gaisotne. Tiks domāts par to, kā papildus piesaistīt jaunus izglītojamos..

Deputāti diskutēja par lēmuma projektu par nekustamā īpašuma nomas objekta piedāvājuma atlases organizēšanu. Lēmuma būtība ir – rast nomai papildu telpas Bauskas Kultūras centra amatierkolektīviem mēģinājumu nodrošināšanai, jo strādājot pašreizējā režīmā telpas ir pārslogotas. Lēmuma projekts tika atbalstīts.

Deputāti lēma arī par grozījumiem Bauskas Kultūras centra nolikumā, kur tika veiktas korekcijas speciālistu finansēšanas kārtībā. Šis lēmuma projekts tika vienbalsīgi atbalstīts un virzīts tālākai izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē.

Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš deputātus iepazīstināja ar jauninājumu – visu nākamā gada dažādu jomu pasākumu apkopojumu, kas ļaus pilnīgāk pārskatīt situāciju, lai lielākie pasākumi novadā „nepārklātos”. Šo jauninājumu deputāti novērtēja pozitīvi.

Komitejas deputāti izskatīja un diskutēja par deputātu Aivijas Kursītes un Aleksandra Novicka iesniegumu, kurā tika uzsvērts, ka oktobra domes sēdē tika pieņemts skolu ar pirmsskolas izglītības grupām direktorus diskriminējošs atalgojuma noteikšanas lēmuma projekts. Konceptuāli tika atbalstīts šī jautājuma pozitīvs risinājums un Izglītības nodaļas iesniegtie priekšlikumi. Lēmuma projekts tiks sagatavots izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas