Sestdiena, 18. Septembris, 2021. Alita, Elita, Liesma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Atbalsta Bauskas Centrālās bibliotēkas būvprojekta detalizāciju ar mērķi saņemt ES fondu līdzekļus


Atbalsta Bauskas Centrālās bibliotēkas būvprojekta detalizāciju ar mērķi saņemt ES fondu līdzekļus2018.01.25 Komentāri (0) Atbalsta Bauskas Centrālās bibliotēkas būvprojekta detalizāciju ar mērķi saņemt ES fondu līdzekļus

Bauskas Centrālā bibliotēka no 1945.gada atrodas Bauskas Kultūras centra 3.stāva zālē. Telpas ir šauras, grūti pieejamas un tehniski neatbilstošas. 2016.gada sākumā izveidojās kritiska situācija, jo Būvniecības valsts kontroles birojs aizliedza ekspluatēt Bauskas Centrālās bibliotēkas krātuvi un lasītavu - telpu grīdu pārsegumu nestspēja ir neatbilstoša.

Lai risinātu sen samilzušu problēmu, Bauskas novada pašvaldība 2013.gadā organizēja metu konkursu Biznesa bibliotēkas būvniecībai, kā rezultātā tika izstrādāts tehniskais projekts bibliotēkas būvniecībai Baznīcas ielā 17. Tika izstrādāts projekts ar tā laika noteikumiem un plānoto ēkas siltumenerģijas patēriņu 87,84 kWh/m2 gadā.

Kopš tā laika ir mainījies Būvniecības likums un Eiropas Savienības prioritātes, nosakot, ka tiek atbalstīta zema enerģijas patēriņa ēku būvniecība (līdz 35kWh/m2 gadā), tāpēc iepriekš izstrādātais projekts ir jāuzlabo. Nepārstrādājot projektu, ES fondu finansiālu atbalstu nevarēs saņemt. Jaunajai bibliotēkai plānotais ēkas enerģijas patēriņš uz apkurināmo telpu platību pēc būvniecības beigām nepārsniegs 30 kWh/m2 gadā.

Novada domes deputāti atbalstīja lēmumu par projekta detalizāciju, to uzticot sākotnējā tehniskā projekta izstrādātājiem SIA “LVCT”. Līgumcena 156 000 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa.

Zane Gorškova, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas