Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ārkārtas sēdē deputāti neatbalsta sagatavoto lēmumprojektu. Tiks meklēti citi risinājumi.


Ārkārtas sēdē deputāti neatbalsta sagatavoto lēmumprojektu. Tiks meklēti citi risinājumi.2020.04.03 Komentāri (1) Ārkārtas sēdē deputāti neatbalsta sagatavoto lēmumprojektu. Tiks meklēti citi risinājumi.

Bauskas novada dome šodien, 3.aprīlī, ārkārtas sēdē lēma par izglītojamo ēdināšanai valsts budžeta dotācijas un pašvaldības budžeta līdzekļu izmantošanu ārkārtējā situācijā.

Lēmumprojekts paredzēja pirmsskolas izglītojamo grupā un pamatskolas grupā 5. – 9.klasei, kur ēdināšana pilnā apmērā tiek finansēta no pašvaldības budžeta noteikt tādu pat palīdzību, kādu valsts noteikusi par savu līdzfinansējumu  - 0,71 eiro vienam izglītojamajam dienā – 1. – 4.klašu grupā – nodrošināt siltas pusdienas, pārtikas pakas vai zupas virtuves pakalpojumus trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu atvasēm. Lēmumprojektā izvēlētais variants bija pārtikas pakas 20 eiro vērtībā, kas minētajām riska grupām pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecumposmos tiktu nogādātas divas reizes mēnesī.

Deputāti sagatavoto lēmumprojektu noraidīja. Vairākums deputātu norādīja uz nepieciešamību sniegt atbalstu visām ģimenēm neizdalot trūcīgās, mazturīgās un daudzbērnu ģimenes un kā labākais variants tika minēts skaidras naudas pārskaitījums uz vecāku/aizbildņu bankas kontiem.

Tā kā līdz šim saņemtie skaidrojumi no uzraugošajām institūcijām neatbalstīja iespēju pārskaitīt skaidru naudu, kā arī Ministru kabinets ir lēmis, ka valsts dotācija ir izmantojama tikai pusdienām, pārtikas pakām vai zupas virtuves pakalpojumiem, tad šobrīd jāvērtē kā skaidras naudas pārskaitījumus uz vecāku kontiem veikt tiesiski, lai pašvaldībai nepārmestu finanšu līdzekļu izšķērdēšanu.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri

  • 2020-04-06 13:15 Aleksandrs Novickis Atbildēt
    Kad par nodokļu maksātāju naudu apmaksātā Bauskas novada domes administrācijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pārstās izplatīt selektīvu informāciju, kura ir izdevīga pašreizējai domes politiskajai vadībai? Ne viena vārda par domē iesniegto sešu deputātu iesniegumu un ārkārtas domes sēdes pieprasīšanu! Pirms sagatavojiet "informācijas relīzes"pacenšaties vismaz iedot kādam no malas pārlasīt - "pārskaitīt skaidru naudu" var vai nu manuāli ar rokām vai banknošu skaitāmo mašīnu :)

Citas ziņas