Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ar skaistiem panākumiem pasaules mērogā sveicam māsas Tarvidas!


Ar skaistiem panākumiem pasaules mērogā sveicam māsas Tarvidas! 2017.07.11 Komentāri (0) Ar skaistiem panākumiem pasaules mērogā sveicam māsas Tarvidas!

Bauskā uz dažām dienām atgriezušās māsas Tarvidas, kas Bauskas un Latvijas vārdu iznesušas pasaulē vēl nebijušos augstumos.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks 11.jūlijā novada administrācijā svinīgā pieņemšanā sveica abas Latvijas spožās taekvando cīkstones Inesi un Jolantu kopā ar vecākiem.

Jūnija izskaņā Inese Tarvida Dienvidkorejā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. Šī ir pirmā godalga Latvijai šajā sporta veidā tik prestižās sacensībās. Māsai Jolantai Tarvidai, startējot svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, neizdevās sasniegt pasaules čempionāta astotdaļfinālu.

Tēvs Gintauts Tarvids ar lepnumu atzīst, ka vienlīdz priecājas par abu māsu sniegumu. “Jolantai pietrūka nedaudz veiksmes – viena vai divu punktu -, lai svarīgā cīņā gūtu uzvaru, kas vēlāk aizvestu līdz sudrabam,” ir pārliecināts tēvs.

Māsas prom no mājām bijušas vairāk kā 40 dienas. Latvijā atgriezties bija paredzēts ātrāk, bet atceļā nācās saskarties ar negaidītiem šķēršļiem. Lidojot mājās caur Pekinu, māsām un pavadošajai komandai bija 20 brīvas stundas starp reisiem. Pēc nelielās pilsētas apskates, Jolanta konstatēja, ka pase ir nozudusi. Pārstāvji no Vācijas kluba, kurā pašlaik māsas trenējas, devās mājās, bet meitenes divatā palika kārtot dokumentus. Dokumentu kārtošanas process Ķīnā izrādījās ļoti sarežģīts - no viena departamenta sūta uz otru, angliski runā retais. Viena māsa bez pases, otrai beigusies īslaicīgā vīza, kas ļauj uzturēties Ķīnā. Lielu artavu situācijas atrisināšanā sniedza Latvijas vēstniecības Ķīnā darbinieki, kas arī nodrošināja meitenēm naktsmājas.

Pašlaik meitenes dzīvo un trenējas Vācijā. Viņas gada sākumā sacensībās startēja ar Vācijas izsniegtām licencēm, jo Latvijas Taekvondo federācija savstarpēju konfliktu dēļ talantīgajām māsām Latvijas licences dalībai starptautiskās sacensībās neizsniedza. Pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iejaukšanās šajā pavasarī māsas Tarvidas tika pie Latvijas Taekvondo federācijas (LTF) izsniegtām licencēm, kas viņām ļāva Pasaules čempionātā Dienvidkorejā startēt starptautiskās sacensībās zem Latvijas karoga.

Tomēr māsas neslēpj, ka saņēmušas piedāvājumus mainīt pasi un pārstāvēt citas valstis. G.Tarvids atzīst, ja abas māsas savā starpā konkurēs un gribēs startēt pasaules līmenī, var nākties kādai paņemt citu pilsonību.

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas