Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Apstiprināts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”


Apstiprināts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”2021.03.05 Komentāri (0) Apstiprināts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”

Apstiprināts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts Nr. LLI-498 “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”, HRRB.

Bauskas pils muzejs, sadarbībā ar projekta vadošo partneri Raudondvaris muižu (Raudondvario dvaras), īsteno „Interreg” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gada projektu Nr. LLI-498 “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”, (turpmāk –HRRB).

Projekta mērķis ir palielināt tūristu skaitu Kauņas rajonā un Bauskas reģionā rudens un ziemas sezonā, veidojot mākslas, izglītības un sporta aktivitātes, cenšoties piesaistīt apmeklētājus ar dažādām interesēm: kultūras un aktīvās atpūtas entuziastus, vēstures un mantojuma cienītājus, tostarp arī jauniešus. Visas paredzētās aktivitātes ir vērstas uz abu partnervalstu vēsturiskā un kultūras mantojuma pievilcības palielināšanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas pils muzeja misija ir apgūt Bauskas pili kā valsts nozīmes kultūras pieminekli kontekstā ar Livonijas un Kurzemes hercogistes vēsturi, apkopot vēsturisko materiālu, veikt pils izpēti un veidot pils vēsturei un arhitektūrai atbilstošas ekspozīcijas.  Viens no galvenajiem uzdevumiem ir regulāra koncertu, tematisku pasākumu rīkošana, kuru saturs un pasniegšanas veids atbilst pils pastāvēšanas laika tradīcijām.

 

Bauskas pils muzejā ziemas mēnešos strauji krītas apmeklētāju skaits, tāpēc ar daudzpusīgām projekta aktivitātēm plānots piesaistīt papildus apmeklētājus, gan kultūras mantojuma objektam, gan Zemgales reģionam.

 

Daļa no projekta aktivitātēm ir veltīta, lai radītu plašāku iespēju klausītājiem baudīt seno mūziku pils atmosfērā, tieši ziemas mēnešos. Projektā tiks izgatavotas 16.g. beigu un 17. gs. sākuma mūzikas instrumentu kopijas, kas pils apmeklētājiem piedāvās ne tikai muzikālu, bet arī estētisku baudījumu un autentisku skaņu.

 

Lai sagatavotu koncertprogrammu, tiks organizētas radošās rezidences, kas rezultēsies ziemas koncertu sērijā, no novembra līdz martam, ar koncertiem Bauskas pilī un Raudondvaris muižā. Plānots aprīkot un modernizēt arī Bauskas pils muzeja koncertu zāles tehnisko nodrošinājumu. 

 

Lai sasniegtu projektā izvirzītos mērķus, ir plānots attīstīt informatīvo un vizuālo pieejamību par Bauskas pili kā nocietinātas rezidences militāro nozīmīgumu un funkcijām. Tiks izveidota brīvdabas militārā ekspozīcija un tematiskā izglītojošā programma “Artilērija 17. gadsimtā” - aizsargvaļņos izstādīti lielgabali uz lafetēm, kā arī pils brīvdabas teritorija papildināta ar informatīviem stendiem. Arī pils ārējais veidols nedaudz mainīsies, atbilstoši vēsturiskajai informācijai uzstādot kaltas logu restes. Lai papildinātu jau esošo militāro ekspozīciju pils iekštelpās, tiks izgatavotas 17. gs. vidus musketiera un artilērista tērpu rekonstrukcijas ar aksesuāriem un atbilstošiem piederumiem.

 

Kā unikāls piedāvājums tieši ziemas sezonā plānota tematiskā izglītojošā programma ”Mākslīgais apgaismojums renesanses pilī”, kuras dažādajās aktivitātēs varēs iepazīties ar apgaismojuma veidiem un lomu renesanses pilī. Lai demonstrētu apgaismojuma daudzveidību, tiks izgatavoti un interjera iekārtojuma ekspozīcijā izvietoti pilij atbilstoši apgaismes ķermeņi.

 

Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 85 % apmērā - 667 993,75 EUR.

 

Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai: 384 500,00 EUR, no tā ERAF finansējums 326 825 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums 19 225 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 38 450 EUR. Projekta ilgums ir 24 mēneši (01.01.2021. – 31.12.2022.)

 

Projekts tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmas ietvaros. Informācija par Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.–2020. gadam  www.latlit.eu; Eiropas Savienības oficiālā mājaslapa www.europa.eu.

 

Šis raksts  ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT

 

Projekts tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmas ietvaros. Informācija par Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.–2020. gadam  www.latlit.eu; Eiropas Savienības oficiālā mājaslapa www.europa.eu   

 

Šis raksts  ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Ruta Garklāva,
projekta vadītāja

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas