Otrdiena, 28. Janvāris, 2020. Kārlis, Spodris
Sazinies ar mums 80003939

Notiek ielāde ...

Apstiprināta Bauskas novada tūrisma attīstības programma un rīcības plāns 2015.-2020.gadam


Komentāri (0) Apstiprināta Bauskas novada tūrisma attīstības programma un rīcības plāns 2015.-2020.gadam

Lai veicinātu ilgtspējīgu Bauskas novada tūrisma attīstību,  30.jūlijā Bauskas novada domes sēdē tika  apstiprināta “Bauskas novada tūrisma attīstības programma un rīcības plāns 2015.-2020.gadam”. Bauskas novada tūrisma attīstības Rīcības plāns sagatavots pamatojoties uz 2014.g.oktobrī SIA „NOCTICUS” izstrādāto Bauskas novada tūrisma nozares analīzi, tūrisma pakalpojumu sniedzēju plāniem un tūrisma speciālistu redzējumu par tūrisma nozares turpmāko attīstību.

Bauskas novada tūrisma attīstības vīzija līdz 2020. gadam: Bauskas novads ir starptautisks ceļojuma galamērķis ar plašu atpazīstamību un apmeklētību, piedāvājot kvalitatīvus un īpaši uz kultūras tūrismu vērstus pakalpojumus, veicinot novada ekonomisko izaugsmi, saglabājot dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības un radot pievilcīgu dzīves vidi novada iedzīvotājiem.

Bauskas novada tūrisma attīstības mērķis: palielināt Bauskas novada kā tūrisma galamērķa atpazīstamību un konkurētspēju sinerģijā ar citiem ievērojamiem tūrisma apskates objektiem, paildzinot viesu uzturēšanās laiku, piepildot to ar augstvērtīgu pieredzējumu un papildus pakalpojumiem, attīstot jauno viesu un esošo apmeklētāju lojalitāti.

Bauskas novada rīcības plānā ir uzsvērti seši galvenie rīcības virzieni: 
1. Mārketinga aktivitāšu ieviešana;
2. Ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana;
3. Tūrisma infrastruktūras attīstība;
4. Kvalitātes pasākumu ieviešana;
5. Efektivitātes paaugstināšana;
6. Inovatīvu pakalpojumu attīstība.Lai ieviestu tūrisma stratēģiju, kopumā būs nepieciešams 10 376 700 – 15 308 600 eiro, no kuriem aptuveni 35-45% paredzēts finansēt pašvaldībai,  30-40% būtu iespējams iegūt no Eiropas Savienības fondiem un 10-15% sastādītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un uzņēmēju finansējums.

Darbs pie stratēģijas tika uzsākts 2014.gada pavasarī, vairākās darba grupās tika  iesaistīti tūrisma pakalpojumu sniedzēji, deputāti, pašvaldību pārstāvji, RPIVA un citi tūrisma eksperti. 

Informāciju sagatavoja:

Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja
639 23 797


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas