Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Apgriezienus uzņem Rail Baltic Dienvidu posma plānošana


Apgriezienus uzņem Rail Baltic Dienvidu posma plānošana2020.11.19 Komentāri (0) Apgriezienus uzņem Rail Baltic Dienvidu posma plānošana

Latvijas Dienvidu posms Rails Baltica projekta ietvaros ir posms no Misas līdz Latvijas/Lietuvas robežai. Ir veiksmīgi uzsākta un turpinās šī posma projektēšana. Rail Baltica trases projektēšana Latvijas Dienvidu posmā ir vērtību inženierijas stadijā, kur galvenais uzdevums ir vienoties ar iesaistītajām pusēm par plānoto šķērsojumu novietojumu un to konceptuālu risinājumu. Katra dzelzceļa šķērsojuma detalizēti risinājumi tiks izstrādāti tālākā projekta attīstības fāzē, kad tiks saņemti saistošie tehniskie noteikumi.

Paralēli šiem procesiem uzsāktas arī sarunas ar Rail Baltic trases skartajiem īpašumu īpašniekiem. Projekta Rail Baltica ieviesējs Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijas 2017. gadā izveidoja Atsavināšanas procesa Konsultatīvo centru Rail Baltica trases skartajiem īpašumiem, lai veiktu atsavināmo īpašumu īpašniekiem nepieciešamo skaidrojošo darbu un tādējādi efektivizētu  procesa norisi. Atsavināšanas process Latvijā tiks veikts kārtās, vispirms atsavinot īpašumus, kas nepieciešami Rail Baltica stacijas izbūvei starptautiskajā lidostā Rīga un Rīgas Centrālās stacijas pārbūvei. 

Centrā Rail Baltica trases skarto īpašumu īpašnieki var saņemt bezmaksas konsultācijas par atsavināšanas procesu,  par plānoto atsavināmo platību, trases ietekmi uz īpašumu un nosacījumiem, kas nepieciešami taisnīgas atlīdzības saņemšanai. Vairāk par konsultāciju saņemšanas kārtību var lasīt ŠEIT.

Katra īpašuma atsavināšanai tiek piemērota individuāla pieeja. Vairāk par to ŠEIT 

Prezentāciju par projekta šī brīža virzību skaties ŠEIT. Prezentācijā varēsi iepazīties ne vien ar risinājumiem Rail Baltic Latvijas Dienvidu posma novietojumam, tajā varēsi redzēt arī plānoto Bauskas stacijas atrašanās vietu, vizualizāciju trases šķērsojumam pār Mēmeles upi, kā arī apskatīt perspektīvā autoceļa A67 novietojumu.

Šajā plānošanas posmā iedzīvotāju viedoklis var būt ļoti būtisks veiksmīgāku risinājumu izvēlei, tādēļ Rail Baltic aicina iedzīvotājus uz sadarbību. Iedzīvotāji tiek aicināti uzdot jautājumus un izteikt priekšlikumus projekta virzītājiem AS „RB Rail", jautājumus par projektu var uzdot arī pašvaldībai, tad tie tiks pārvirzīti AS „RB Rail". 

Kontakti saziņai ar Rail Baltic komandu: epasts: info@railbaltic.info; informatīvais tālrunis: 22177238, 

Kontakti saziņai ar pašvaldību: epasts:dome@bauska.lv; tālrunis: 63922238

Decembrī AS „RB Rail" plāno organizēt arī iedzīvotāju tikšanās klātienē, ja vien epidemioloģiskā situācija to atļaus. 

Vairāk par projektu, vizuālajiem risinājumiem, īpašumu atsavināšanu var lasīt Eiropas dzelzceļa līnijas mājas lapā edzl.lv un projekta oficiālajā tīmekļa vietnē railbaltica.org
 
Bauskas novada pašvaldības informācija

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas