Piektdiena, 09. Decembris, 2022. Tabita, Sarmīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Apgriezienus uzņem projekts jauniešiem «PROTI un DARI!»


Apgriezienus uzņem projekts jauniešiem «PROTI un DARI!»2021.12.21 Komentāri (0) Apgriezienus uzņem projekts jauniešiem «PROTI un DARI!»

Projekts ir unikāla iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki,  saņemt individuālu atbalstu un bez maksas  saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas u.c. aktivitātes.

Lai veiksmīgi īstenotu plānotos atbalsta pasākumus un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt iesaistes laiku pat līdz 9 mēnešiem. Projektā līdz šim ir iesaistīti 104 jaunieši.

 

Šī gada pēdējā ceturksnī projektā darbojās viens programmu vadītājs un seši mentori.  Patreiz projektā iesaistīti un aktīvi darbojas četri jaunieši un četri mentori. Pandēmijas COVID-19 apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un gadījumā, ja programmu nav iespējams īstenot, darbība tiek apturēta un pārcelta uz citu laiku, kad epidemioloģiskie  ierobežojumi  tiks atcelti, nepieciešamības gadījumā programma tiks pagarināta.

 

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2023.gada 31.decembrim. 2022. gadā projektā paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu piecpadsmit mērķgrupas jauniešiem,  2023. gadā iesaistāmo mērķgrupas jauniešu skaits vēl nav zināms.

 

Projekta ietvaros šā gada ceturtajā ceturksnī viena jauniete apmeklēja skaistumkopšanas kursus -  apguva vaksācijas tehnoloģiju, skropstu estētiku un  BB Glow Treatment procedūru sejai, ieguva apliecības par iegūto kvalifikāciju,  mācījās kursos attālināti un ieguva apliecību par pakalpojumu sniegšanai noteiktajām minimālajām higēnas prasībām skaistumkopšanā. Noslēdzot dalību projektā, jauniete Valsts ieņēmumu dienestā reģistrēja saimniecisko darbību un uzsāka darbu kā pašnodarbināta persona. Kāda cita jauniete apgūst autovadīšanu B kategorijas apliecības iegūšanai, interesējas par friziera profesiju, pie speciālistiem iepazīst šis profesijas specifiku un gūst informāciju par mācību iespējām. Vēl viena jauniete apmeklē floristikas kursus un iepazīst darba specifiku ziedu veikalos un ziedu bāzē. Viens jaunietis apguva metināšanas pamatus, ieguva apliecību,  otrs jaunietis interesējas par informāciju tehnoloģijām – pie speciālistiem iepazīst profesijas un darba specifiku, izvērtē IT kursu un mācību programmu piedāvājumu, piedalās sportiskās aktivitātēs, apmeklē peldbasainu. Divi jaunieši apgūst B kategorijas autovadīšanu.

 

Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas e-vidē par sev interesējošām tēmām vebināros ZOOM u.c. platformās.

 

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, jaunieši tiek iepazīstināti ar darba likumdošanu – darba ņēmēja/devēja tiesībām un pienākumiem.

 

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001. Vairāk par projektu: ŠEIT

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei, tālr. 26351163.

 

Informāciju sagatavoja,
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas