Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Anonīmo Alkoholiķu sadraudzība – iespēja cīnīties ar alkohola atkarību


Anonīmo Alkoholiķu sadraudzība – iespēja cīnīties ar alkohola atkarību2014.08.26 Komentāri (0) Anonīmo Alkoholiķu sadraudzība – iespēja cīnīties ar alkohola atkarību

Latvijas Anonīmo Alkoholiķu sadraudzības biedri 19. jūlijā uz tikšanos Bauskas novada Sociālajā dienestā bija aicinājuši sociālos darbiniekus. 

Kas īsti ir Anonīmie Alkoholiķi? “Anonīmie Alkoholiķi ir vīriešu un sieviešu sadraudzība, kurā viņi dalās savā pieredzē, spēkā un cerībās, lai atrisinātu savu kopējo problēmu un palīdzētu citiem atveseļoties no alkoholisma,” pauž ieraksts kustības mājas lapā. 

Nav noslēpums, ka sociālie darbinieki ir tie, kas ikdienā nereti saskaras ar dažādām atkarības problēmām. Anonīmie Alkoholiķi skaidro, ka sanāksmes, uzticēšanās, runāšana palīdz izkļūt no “bedres”, ļauj cerēt uz labāku dzīvi sev un sev tuvajiem cilvēkiem, kā arī ļauj noticēt saviem spēkiem. Ja sociālais darbinieks vai līdzcilvēki alkoholiķim nespēj palīdzēt, var ieteikt apmeklēt Anonīmo Alkoholiķu sanāksmes. Tā ir viena no iespējām, kā kļūt brīvam no alkohola.

Svarīgi, ka Anonīmo Alkoholiķu sadraudzības dalībniekiem nav jāmaksā dalības maksa, jo citas metodes cīņai ar alkoholismu nereti prasa ievērojamus naudas līdzekļus. 

Dalīties ar savu pieredzi bija ieradušies četri Latvijas Anonīmo Alkoholiķu sadraudzības biedri. Katram no viņiem ir savs stāsts. Viņus visus vieno slimība – alkoholisms - un cīņa ar to. Viņi visi kādā brīdī sasnieguši slieksni, kad saprot, ka dzīve slīd garām, kad gribas žēlot sevi un kad dzīvot gribas vairāk kā dzert, bet nepietiek spēka. 

Dzeršana ir postoša, tā grauj ģimeni un attiecības ar līdzcilvēkiem, degradē ķermeni un garu, kavē karjeru un materiālo izaugsmi. 

Galvenais priekšnosacījums, lai spētu beigt dzert, ir to vēlēties. Anonīmo Alkoholiķu sapulcēs nevienu nenosoda, bet runājot un daloties ar pieredzēto, mācās tikt galā ar ikdienu, ar problēmām bez alkohola, celt pašapziņu. 

Anonīmo Alkoholiķu sadraudzība ārstniecībā izmanto Minesotas 12 soļu programmu, kas ļauj apzināties problēmu un risināt to. Latvijā šī metode ir pazīstama kopš 1990. gada. Ļoti nozīmīga ir arī kopības sajūta, ka tu tāds neesi viens, ka ir vēl kāds, kas pārdzīvojis to pašu. 

Informāciju par Latvijas Anonīmo Alkoholiķu sadraudzību, sapulcēm meklē http://aa.org.lv/

No alkoholisma nenoliedzami cieš ne tikai pats alkoholiķis, bet arī viņa ģimene, līdzcilvēki, draugi. Tikai retais zina, ka darbojas organizācija, kas vieno alkoholiķu tuviniekus un draugus un sniedz palīdzību un atbalstu viņiem. Vairāk par Al-Anon ģimenes grupām http://www.alanon.org.lv/ .

Tu vari sazināties ar Anonīmo Alkoholiķu biedriem (zvanot – 27333523, vai rakstot - aa@aa.org.lv), kuri, balstoties uz savu pieredzi, sniegs atbildes uz taviem jautājumiem, informēs par sapulcēm, kurās var satikt citus alkoholiķus, kuri atveseļojas un dalās pieredzē par to. 

Ja problēmas ar alkoholu ir kādam no taviem draugiem vai tuviniekiem, piezvani uz Al-Anon sadraudzības tālruni 27575077. 

Atveseļoties no alkoholisma ir iespējams. Nepieciešama ir tikai vēlme, centība un līdzcilvēka plecs. 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas