Piektdiena, 20. Maijs, 2022. Salvis, Selva, Venta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Amtmaņa Briedīša muzejā Vallē aizsākas Latvijas Nacionālā teātra jaunā sezona


Amtmaņa Briedīša muzejā Vallē aizsākas Latvijas Nacionālā teātra jaunā sezona2021.08.06 Komentāri (0) Amtmaņa Briedīša muzejā Vallē aizsākas Latvijas Nacionālā teātra jaunā sezona

Gadskārtējais pasākums  novadnieka Latvijas Nacionālā teātra aktiera un režisora Alfreda Amtmaņa Briedīša 136.dzimšanas dienas atcerei 5.augusta pēcpusdienā norisinājās Valles luterāņu baznīcā un mākslinieka dzimtas mājās „Zvanītāju Bukās”. Šis notikums Vallē ir īpašs ne tikai vietējiem iedzīvotājiem– tas vienuviet sasauc teātra mākslas cienītājus no tuviem un tāliem novadiem.

Svētku dievkalpojums Valles baznīcā

Svētku pēcpusdiena aizsākās ar svētku dievkalpojumu, kas veltīts A.Amtmaņa Briedīša jubilejai un Latvijas Nacionālā teātra jaunās sezonas atklāšanai. Dievkalpojumu vadīja Valles luterāņu draudzes mācītājs Roberts Otomers. Dievvārdu laikā baznīca bija cilvēku piepildīta, svinīgajā runā klausījās arī Latvijas Nacionālā teātra aktieri, kas tradicionāli ik gadu šajā dienā brauc uz „Zvanītāju Bukām”.
 

Svētku mirkli harmoniski papildināju mūziķu apvienība, stīgu trio „Trio Filum” no Rīgas. Skanēja populāra klasiskā un mūsdienu mūzika.  Īpašas emocijas raisīja Amtmaņa Briedīša laikabiedra  Emila Dārziņa „Melanholiskā valša” skanējums.

Amtmaņa Briedīša prēmijas gads

Alfreda Amtmaņa Briedīša simtgades jubilejā 1985.gadā iedibinātā tradīcija Latvijas Nacionālā teātra aktierus sezonas atklāšanas pasākumā „Zvanītāju Bukās” pulcināja jau 36.reizi. Ik pa diviem gadiem pasākumā tiek pasniegta Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmija Latvijas Nacionālā teātra aktieriem. Arī šogad bija šāda reize.

Svētku uzrunā pasākuma dalībniekus sveica Bauskas novada pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis un Izglītības, kultūras un sporta komitejas dalībnieks Rihards Melgailis. Pašvaldības vadība pasniedza Amtmaņa Briedīša prēmiju par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu skatuves mākslā un Latvijas Nacionālajā teātrī. Šogad prēmijas laureāti ir aktieri Evija Krūze un Raimonds Celms.  

Par iespēju būt šādā pasākumā un par pašvaldības atbalstu savu pateicību klātesošajiem pauda Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. Viņš atzina, ka Latvijas Nacionālā teātra sezonas tiek skaitītas no Valles līdz Vallei un novēlēja visiem veiksmīgu jauno teātra gadu.

Svētku pēcpusdienā klātesošajiem bija iespēja noklausīties Latvijas Nacionālā teātra sezonas atklāšanas koncertu.

Papildina jasmīnu aleju

Pēc koncerta muzeja vadītāja Dace Anna Zvaigzne sacīja, ka pārsteigumu un vērtīgu dāvanu sagatavojusi teātra zinātniece Rita Melnace. Viņa uzdāvināja muzejam Amtmaņa Briedīša medaļas atlējumu, kuru bija atradusi no aktiera Mihaila Kublinska mantotajās lietās. „Domāju, ka vienīgā un īstā vieta šim atlējumam ir tikai šeit. Te tam būs vērtība un nozīme,” sacīja R.Melnace.

Kopš 2015.gada pasākumā iedibināta tradīcija – jasmīnu alejas stādīšana. Prēmijas laureāti un īpašie svētku viesi tiek uzaicināti iestādīt savu jasmīnkrūmu. Šogad jasmīnu aleju papildināja Evijas Krūzes, Raimonda Celma, Aivara Okmaņa un Rihalda Melgaiļa stādītie košumkrūmi.

Vecumnieku iedzīvotāja Vēsma Petruševica „Bauskas Novada Vēstīm” pastāstīja, ka pasākumā gaisā virmoja atmosfēra, kuru varētu nosaukt par „cilvēku noilgošanos pēc dzīvā kontakta”. Viņa pauda prieku par plašo apmeklētāju pulku. „Tveram mirkli, jo nezinām kā mainīsies situācija pēc nedēļas, mēneša. Krājam pozitīvās domas un sajūtas. Paldies pasākuma organizatoriem”.

Valles pagasta kultūras darba organizatore Aija Skosa pauda prieku par izdošanos un īpaši sirsnīgo atmosfēru šajā. Neapšaubāmi šis pasākums ir viens no nozīmīgākajiem ik gadu.

 

Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāti bijuši:

Elza Radziņa, Alfrēds Jaunušāns, Alfrēds Videnieks, Kārlis Sebris, Jānis Kubilis, Mihails Kublinskis, Lidija Freimane, Velta Līne, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis u.c. Latvijas Nacionālā teātra aktieri un darbinieki.

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas