Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Amatiermākslas kolektīviem bijis darbīgs gads


Amatiermākslas kolektīviem bijis darbīgs gads2017.06.26 Komentāri (0) Amatiermākslas kolektīviem bijis darbīgs gads

Aizvadītā sezona Bauskas Kultūras centra amatierkolektīviem ir bijusi aizņemta ar mēģinājumiem, koncertiem un konkursiem, kuros kolektīvi godam nesuši savu un novada vārdu. Saimei pievienojušies jauni kolektīvi, veiksmīgi turpinās iesāktie darbi, kā arī izveidotas jaunas tradīcijas.

Priecājamies, ka amatierkolektīvu skaits aug – pirmo sezonu Bauskas Kultūras centrā aizvadījusi gleznošanas studija “Meistars Gothards” Ingas Krolles vadībā un Diānas Siliņas vadītais vokālais ansamblis “Adoramus”. Novēlam šiem kolektīviem ilgu un veiksmīgu darbību – gluži kā līnijdeju grupai “Hot Boots”, kas 22. oktobrī nosvinēja 15. pastāvēšanas gadskārtu, un jauktajam korim “Mežotne”, kas 4. martā lielkoncertā “Mums 40” atzīmēja 40 muzikālus gadus.

Atskatoties uz paveikto, lepojamies ar mūsu kolektīvu sniegumu konkursos, kur tie godam nesuši savu un Bauskas vārdu. Novembrī Bauskas amatierteātru skatē Vecsaules amatierteātri un Bauskas Tautas teātri žūrija novērtēja ar I pakāpi un izvirzīja Zemgales reģiona amatierteātru skatei. Senioru deju kopa “Vēlreiz” 4. maijā pierādīja savas prasmes un ieguva pirmo vietu konkursā “Brocēnu ūdensroze”.

Šogad jau otro gadu no 19.-21. maijam veiksmīgi notika “Foto dienas Bauskā”, kur pulcējās fotogrāfi no visas Latvijas. Foto dienu dalībniekus šogad gaidīja īpašs pārsteigums – iespēja lidot virs Bauskas un fotografēt no putna lidojuma. Savukārt 10. jūnijā Bauskas Pilskalna parka estrādē norisinājās Zemgales deju kolektīvu dižkoncerts “Lielais rits”, kur vairāk nekā 1000 dejotāju 30 dejās izdejoja lielo dzīves ritējumu. Tajā pašā dienā Bauskas koru apriņķa jauktie un sieviešu kori devās uz Jēkabpils Krustpils brīvdabas estrādi, lai piedalītos Latvijas simtgadei veltīto XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku modelēšanas koncertā, kurā tika izdziedāts viss noslēguma koncertam «Zvaigžņu ceļš» paredzētais repertuārs. 

Arī 18. jūnijs bija īpašs datums diviem Bauskas Kultūras centra kolektīviem – Senioru deju kolektīvs “SenBiguļi” piedalījās XXI Senioru deju dienā “Četri vēji” Ventspilī, savukārt Senioru koris “Sarma” devās uz Senioru koru svētkiem “Trejdeviņi Tēvu zemē” Siguldā.

Mūsu kolektīvi neatpūšas iekštelpu sezonai beidzoties, bet gan alkst turpināt pierādīt savas prasmes arī ārpus Latvijas robežām. Bauskas Kultūras centra vokālais ansamblis “Adoramus” 25. jūnijā devās koncertbraucienā uz Zviedrijas pilsētām Hedemoru un Noru. Savukārt no 27. jūnija līdz 3. jūlijam VPDK “Mēmele” pārstāv Bausku Starptautiskā festivālā Slovākijā.

Lepojamies ar amatiermākslas kolektīvu vadītāju un dalībnieku sniegumu, tāpēc pateicamies par ieguldīto darbu aizvadītajā sezonā un novēlam tik pat veiksmīgi turpināt iesākto!

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas