Ceturtdiena, 02. Jūlijs, 2020. Halina, Ilvars, Lauma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Akcijas "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!" rezultāti


Akcijas 2019.10.12 Komentāri (0) Akcijas "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!" rezultāti

Starptautiskās Olu dienas ietvaros Iecavā pasniegs akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas

Šī gada 12.oktobrī  Iecavas parkā ap 60 Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Pakrojas, Pasvales, Biržu un Jonišķu pašvaldībām pulcēsies, lai “Starptautiskās Olu dienas” ietvaros pasniegtu projekta akcijas balvas. Ideja par sadarbības projektu radās Bauskā 2016.gada nogalē, un to septiņas pašvaldības realizēja jau 2017.gada tūrisma sezonā. Pēc akcijas noslēguma, izvērtējot projekta rezultātus, darba grupa lēma projektu turpināt, iesaistot tajā Jonišķu pašvaldību Lietuvā.

Kopīgā Latvijas un Lietuvas pašvaldību projekta mērķis 2019.gadā bija veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās, bet galvenie uzdevumi - rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju. Projekts tika  realizēts par astoņu iesaistīto pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa - 8 000 eiro, bet katras pašvaldības līdzfinansējums 1000 eiro. Projekta rezultātā tika izveidots kopīgs maršruts, nodrukāta brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” izveidota mobilā aplikācija un noorganizēta apceļošanas akcija.

2019.gada maršrutā bija iespēja iepazīt 40  apskates objektus un 8 pasākumus kā arī naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā.  Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, no 1.maija līdz 30.septembrim tika organizēta apceļošanas akcija, kurā bija iekļautas 24 vietas - no katras iesaistītās pašvaldības  2 apskates objekti un 1 pasākums. Akcijas dalībniekiem uzņemot “selfiju” un lejupielādējot to mobilajā aplikācijā vai bildi  uzrādot to kādā no Tūrisma informācijas centriem, bija iespēja saņemt zīmogu, lai balvās iegūtu sponsoru sarūpētas dāvanas un vienu no 8 tūristu klases velosipēdiem.

4.oktobrī Bārbeles zēnu skolā “Saknes un spārni” projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši nolikumam noteiktu balvu ieguvējus. Kopā noteikumiem atbilda 70 akcijas kartes, no tām no Latvijas 29, bet no Lietuvas 41.  Atbilstoši nolikumam 29 Latvijas anketas un 36 Lietuvas anketas tika virzītas velosipēdu iegūšanai un visas izņemot tās, kas laimēja velosipēdus), tika virzītas veicināšanas balvu iegūšanai no sponsoriem.

Apkopojot akcijas rezultātus, secinām, ka arī šogad lietuvieši bija aktīvāki par latviešiem. Daudzi dalībnieki atzinīgi novērtēja interesantos akcijas objektus. Pēc akcijas kartēm redzam, ka šogad visi akcijas dalībnieki bija apmeklējuši visus akcijas apskates objektus, bet no balvas ieguvušajiem viens latviešu ceļotājs un viens lietuviešu ceļotājs bija apmeklējuši pilnīgi visus akcijas objektus.

Tā kā liels īpatsvars akcijas ceļotāju bija seniori, tad mobilā aplikācijā reģistrēto anketu skaits nebija tik liels kā papīra formāta anketas. Sanāksmes laikā pašvaldības vienojās šo akciju turpināt arī 2020.gadā.

Akcijas galvenās balvas - velosipēdus 12.oktobrī Iecavas parkā  saņems četri akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas, tos pasniegs pašvaldību vadītāji. Pasākuma laikā tiks pasniegtas arī sponsoru  - atpūtas kompleksa “Rožmalas”, “Villas Audruvis”, sporta kluba “Drostalas”, kafejnīcas “Pie Mēmeles”, “Rundāles atpūtas centra”,  “Wrana Cafe”, viesu nama “Kruoja”, Sodelišķu muižas, Biržu tūrisma informācijas centra  sarūpētās Dāvanu kartes.

 

Ar balvu ieguvējiem esam sazinājušies personīgi! Balvas svinīgi tiks pasniegtas Iecavas Kultūras centrā (Rīgas iela 18, Iecava)  12.oktobrī, 12.00.

 

4 (ČETRI) LATVIJAS APCEĻOTĀJI, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldībām.

 1. RAIVIS OZOLIŅŠ (Ķegums)no Biržu pašvaldības;
 2. RUTA NIKOLAJEVA (Baldone) no Pasvales pašvaldības;
 3. ANETE ZILBERTE (Ķekava) no Pakrojas pašvaldības;
 4. EGILS SKRIBA (Līgatne) no Jonišķu pašvaldības;
   

4 (ČETRI) LIETUVAS APCEĻOTĀJI, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

 1. MINDAUGAS RINKEVIČIUS (Viļņa) no Bauskas pašvaldības;
 2. NIJOLE GELHŽNYKIENE (Birži) no Iecavas pašvaldības;
 3. ZITA NAUDŽIUNIENE (Pasvale) no Rundāles pašvaldības;
 4. EUGENIJUS JANUŠEVIČIUS (Birži) no Vecumnieku pašvaldības;
   

VEICINĀŠANAS BALVAS IEGŪST:

1. Dāvanu karti no atpūtas kompleksa „Rožmalas“ iegūst - ALDIS PAVILONS (Bauska)

2. Dāvanu karti no atpūtas kompleksa "Villa Audruvis" iegūst - MINDAUGAS JANKUS (Šauļi)

3. Dāvanu karti no sporta kluba „Drostalas“ iegūst – JĀNIS KUŠNERS (Baldone)

4. Dāvanu karti no kafejnīcas”Pie Mēmeles”iegūst – MANTAS NEMEIKŠIS (Pasvalys)

5. Dāvanu karti no “Rundāles atpūtas centra” laivošanai iegūst  - STANISLOVAS JANKUS

6. Dāvanu karti no „Wrana Cafe” iegūst - MARTYNAS NAUJOKAITIS (Kaunas)

7. Dāvanu karti no viesu nama "Kruoja" iegūst - EDGARAS KAGLERIS (Vilinus)

8. Dāvanu karti no Sodelišķu muižas iegūst – CELINA MIKALAUSKIENE (Birži)

9. Dāvanu karti no Biržu tūrisma informācijas centra iegūst - JOLANTI MOLIENE

 

foto: Iecavas novada ziņas foto arhīvs

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja
63923797

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas