Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aizvadīts „Satiec savu meistaru!” 2019


Aizvadīts „Satiec savu meistaru!” 20192019.04.17 Komentāri (0) Aizvadīts „Satiec savu meistaru!” 2019

Visā Latvijā jau vienpadsmito reizi notika pasākums „Satiec savu meistaru!”. Šogad 5., 6. un 7. aprīlī dažādu prasmju meistari savus apmeklētājus gaidīja 155 norises vietās. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijā „Bauska” interesenti šogad varēja gūt ieskatu pērļu jostu darināšanā. Studijas vadītājas Sanitas Behmanes-Baibakovas un speciālistes Ievas Bronko-Pastores uzdevums bija sniegt zināšanas par vīriešu svārku/kažoka jostas izgatavošanas procesu. Vēsturiskais materiāls, etnogrāfiskā tautas tērpa pērļu vai krustdūriena tehnikā izšūtu jostu oriģināli (19. gs. 2.p.) tika izstādīti no Bauskas muzeja krājuma.

 

Krustdūriena un pērļu izšūšanas tehnika, katrai tehnikai atbilstoša materiāla izvēle, jostas aizdares veidi, ādas izvēle, jostas detaļu savienošana, šie un vēl citi bija jautājumi, uz kuriem saņēma atbildes interesenti no Skrīveriem, Līgatnes, Iecavas, Mežotnes, Bauskas u.c.

 

Paldies, visiem pasākuma apmeklētājiem, lai mums izdodas turēt godā un saglabāt savu kultūras mantojumu un satikt Savu meistaru!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sagatavoja I. Bronko-Pastore,
Bauskas muzeja TLMS „Bauska” speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas