Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aizvadīts Bauskas rudens velobrauciens 2015


Aizvadīts Bauskas rudens velobrauciens 20152015.09.16 Komentāri (0) Aizvadīts Bauskas rudens velobrauciens 2015

Pirmajā Bauskas rudens velobraucienā, kas notika šī gada 13. septembrī, piedalījās gandrīz trīs simti riteņbraucēju. Dažāda vecuma velobraucēji veica maršrutu no Bauskas līdz Mežotnei un atpakaļ – kopā 20 kilometru distanci. 
Sacensībās piedalījās ne tikai baušķenieki, bet arī viesi no Rīgas, Jelgavas, Stelpes, Olaines, Iecavas, Jaundzintariem, Jaunmārupes, Ozolniekiem, Tērvetes, Dobeles, Aizkraukles un citām apdzīvotām vietā. Starp dalībniekiem bija daudzas pazīstamas personas – Bauskas novada deputāti, uzņēmēji, sportisti, tai skaitā arī Londonas olimpisko spēļu dalībniece maratona distancē Dace Lina.

Par pirmo vietu absolūtajā kopvērtējumā cīnījās pieci vīri, kas finišēja sešu sekunžu robežās. Uzvarēja Kaspars Launerts no Jelgavas, otrais īslīcietis Toms Lauks, atpaliekot par vienu sekundi un aiz viņa divas sekundes jelgavnieks Artūrs Ronis. «Man patika. Bija braucēji, kas var cīnīties pa vietām, bija konkurence. Šis pasākums viennozīmīgi nāks par labu riteņbraukšanas popularizēšanai, reizē reklamējot veselību dzīvesveidu. Jo vairāk kusties, jo labāk,» teic Toms Lauks.

Dāmām uzvarēja rīdziniece Linda Leja, otrā baušķeniece Laura Ramane, trešā Sanda Želve no Jelgavas.
«Jāatbalsta jebkura sporta aktivitāte. Protams, nebūs žēl, ja vinnēsim televizoru,» smaida hokeja kluba «Bauska» pārstāvis Artis Dīcmanis. Hokeju klubu pārstāvēja apmēram desmit braucēji hokeja ķiverēs un komandas kreklos. Starp dalībniekiem īpaši izcēlās vidējās paaudzes deju kolektīvs «Mēmele» - dāmas punktotās kleitās un kungi ar zaķa ausīm. 
Noslēgumā sekoja loterijas izloze sacīkšu dalībniekiem. Galveno balvu – televizoru – laimēja 13 gadus vecais baušķenieks Normunds Indāns.

Pasākuma sarīkošanā ar atbalstu, finansējumu un palīdzību iesaistījās ļoti daudz personu un uzņēmumu. Jāpateicas par atbalstu Bauskas novada pašvaldībai. Mūziku nodrošināja Bauskas Kultūras centra pūtēju orķestris «Bauska» un Bauskas kultūras centra darbinieki. Sporta centra «Mēmele» darbinieki sniedza palīdzību pasākuma organizēšanā.

Jāpateicas par atbalstu SIA «Geka», Aivaram Duklavam, «Kaijai», «Sportlife», «Bauskas alus», «Velosēta» vadītājam Ģirtam Donerblicam, Bauskas Bērnu un jauniešu centram, policijai, motobraucēju klubam «Bucefals». 

Interesantu konkursu īstenoja Mežotnes pils, kuras darbinieki nodrošināja braucējus pusceļā ar ūdeni. Konkursā Mežotnes pils balvu ieguva Evita Ozola. Rātslaukumā varēja skatīt Mārtiņa Belicka pirmās Latvijas brīvvalsts velosipēdu izstādi. Ar karstajiem dzērieniem dalībniekus un skatītājus nodrošināja firma «Time to coffee». Jāatzīmē, ka ļoti daudzās jomās cilvēkiem par padarīto nemaksā – viņi brīvprātīgi nāca un palīdzēja. 

Speciālājās pasākuma nominācijās kuplākās ģimenes balvu ieguva Orbidāni. No izglītības iestādēm visplašāk bija pārstāvēta Bauskas sākumskola. Starp uzņēmumiem lielākais dalībnieku skaits bija SIA «GEKA». Ar pašu interesantāko velosipēdu – 1936. gadā izgatavoto «Latvello» markas riteni atbrauca aizkrauklietis Pēteris Kirilovs. Atraktīvākie braucēji bija raganas – Modris Mākulēns un Inese Priedīte. Nominācijā «Gadi nav šķērslis» godināja gados vecāko braucēju Jausmu Sudmalnieci un jaunāko Marselu Barovsku. 

Pasākums īpaši nozīmīgs bija jaunajiem dalībniekiem. Bērnu un jauniešu centra velosipēdistiem un skolēniem bija iespējas pārbaudīt savas spējas un doties trasē kopā ar Latvijas labākajiem riteņbraucējiem. Savukārt paši jaunākie baudīja maršrutu kopā ar vecākiem, šādā veidā gūstot gandarījumu par pavadīto laiku un izbaudot sacensības. Apmierināti palika visi sacensību dalībnieki – cits par panākumiem, cits par balvām, cits vienkārši par jauki pavadītu laiku. 

Izcīnītās vietas pa vecuma grupām:
Vīriem. 
Zēni – 1.v. Ingmārs Kļava, 2.v. Artis Mašinskis, 3.v. Ģirts Kuzņecovs. 
Juniori – 1.v. Toms Kampuss, 2.v. Patriks Trasūns, 3.v. Matīss Kataņenko. 
Vīri – 1.v. Kaspars Launerts, 2.v. Toms Lauks, 3.v. Artūrs Ronis. 
Veterāni – 1.v. Jānis Kalējs, 2.v. Ainārs Dzīvītis, 3.v. Sandis Spundiņš. 
Vīri labākajos gados – 1.v. Uldis Dmitričenko, 2.v. Arvīds Bulāns, 3.v. Jānis Beķeris. 

Dāmām. 
Meitenes – 1.v. Jana Zvirbule, 2.v. Patrīcija Mincenberga, 3.v. Sandija Spundiņa. 
Jaunieties – 1.v. Laura Grantiņa, 2.v. Karolīna Dievaite. 
Sievietes – 1.v. Linda Leja, 2.v. Laura Ramane, 3.v. Sanda Želve. 
Senioras – 1.v. Laine Orbidāne, 2.v. Aiga Rinkoviča, 3.v. Inguna Naika. 
Sievietes labākajos gados – 1.v. Maruta Lagzdiņa, 2.v. Ingrīda Šēnere, 3.v. Regīna Grundmane. 

Bauskas Rudens velobrauciena organizatori. 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas