Piektdiena, 26. Februāris, 2021. Aurēlija, Evelīna, Mētra

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aizvadīta veiksmīga Karjeras nedēļa attālināti un tiešraidēs


Aizvadīta veiksmīga Karjeras nedēļa attālināti un tiešraidēs2020.11.04 Komentāri (0) Aizvadīta veiksmīga Karjeras nedēļa attālināti un tiešraidēs

Šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās jaunieši no kopumā 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādēm un 17 Profesionālās izglītības kompetences centriem (PIKC). Arī Bauskas pilsētas pamatskolas 5.klases skolnieki uz savas ādas izmēģināja vairākas profesijas spēlējot spēli „Kā kļūt par profesionāli". 

Karjeras nedēļas pasākumos no 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā šogad vairāk nekā 1080 dažādos grupu pasākumos attālināti un tiešraidēs piedalījušies vairāk nekā 68 000 jaunieši. Mudinot jauniešus pieņemt izsvērtu lēmumu par profesijas izvēli, šī gada Karjeras nedēļas aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, aicinot izmantot jauniešiem plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos.

 

 

Bauskas pilsētas pamatskolas 5.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties  spēles sevis un profesiju iepazīšanai  “Kā kļūt par profesionāli” aprobācijā jeb izmēģināšanā. Tas notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Sadarbībā ar datorzinību skolotāju J.Širvi skolēni soli pa solim izmēģināja un novērtēja spēles iespējas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bērni atzina, ka uzzināja daudz jauna par profesijām, viņus visvairāk interesēja blogera profesija. Piektie izmēģināja dažādus spēles elementus. Daži secināja, ka daudz jālasa, bet citiem tas patika, jo vairāk varēja uzzināt. Spēles veidotāju veikumu piektie novērtēja ar 8-10 ballēm, solīja, ka spēlēs arī mājās. Pedagogi atzina, ka šīs pēle ir labs papildinstruments informācijas iegūšanā par profesijām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Ir liels gandarījums, ka šī gada COVID ierobežojumi nebija šķērslis veiksmīgai Karjeras nedēļas norisei. Jaunieši aktīvi līdzdarbojās gan reģionu organizētajos pasākumos, gan nacionālā līmeņa diskusijas tiešraidē, iesūtot sev interesējošos jautājumus par karjeras izvēles tēmu un paužot savas domas tiešsaistes aptaujā. Īpaši liels prieks ir arī par Latvijas pilsētu un novadu skolu karjeras pedagogu atbalstu, atrodot inovatīvus veidus, kā jauniešus ieinteresēt un iesaistīt ar karjeras izvēli saistīto jautājumu diskusijās un pārrunās arī attālināti,” saka Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa.

 

Karjeras nedēļas centrālie pasākumi šajā gadā bija diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”, kuras galvenā tēma bija ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, kā arī diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” par karjeras izvēles atbalsta resursiem. Diskusiju vecākiem tiešsaistē un dažu dienu laikā pēc tās norises noskatījušies vairāk nekā 4900 interesentu, savukārt jauniešu diskusiju – vairāk nekā 4300 interesentu. Abu diskusiju ieraksti joprojām pieejami VIAA Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/ un Youtube: youtube.com/VIAAlv, kā arī VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras atbalsts”.

 

Kā liecina jauniešu diskusijas “Uzklausi, padomā un izlem pats!” laikā veiktās tiešsaistes aptaujas rezultāti, galvenās autoritātes karjeras jautājumos jauniešiem ir vecāki, karjeras speciālisti, kā arī vienaudži. Atbildot uz jautājumu, kā padomos, domājot par profesijas izvēli, jaunieši ieklausās, vecākus kā autoritāti norādīja teju 70% respondentu, karjeras speciālistus – 36%, draugus un vienaudžus – 30%, skolotājus – 22%, bet 17,5% respondentu atzina, ka ieklausās arī sociālo tīklos populāru personu jeb influenceru padomos. Kopumā aptaujā piedalījās 760 jaunieši, un aptaujas dalībnieki varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

 

Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs Latvijā notika arī dažādi citi ar karjeras izvēli saistīti pasākumi. Kopumā vairāk nekā 1080 pasākumu laikā jauniešiem bija iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, virtuāli apmeklēt arī uzņēmumus, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī iegūt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai.

 

Karjeras nedēļu organizē VIAA, un tā notiek ar Latvijas pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestāžu un Profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) atbalstu. “Karjeras nedēļa” notiek VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Miltiņa
Baltic Communication Partners
Kampaņas “Klau! Sadzirdi savas iespējas” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 26449620
E-pasts: linda.miltina@bcp.lv

Informācija par Bauskas pilsētas pamatskolas 
Karjeras nedēļas aktivitātēm: pamatskola.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas